Gdy chcesz prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz obliczyć rezerwy na świadczenia pracownicze

Obecne ustawy kładą na przedsiębiorców wymóg wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Wykonanie tego typu badań poleca się firmom aktuarialnym. Kiedy pracodawca chce prowadzić swoją firmę zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest zmuszony znaleźć profesjonalistę, który wykona obliczenia oraz sporządzi raport.

Continue reading “Gdy chcesz prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz obliczyć rezerwy na świadczenia pracownicze” »

Czym jest Public Relations?

Public Relations (w skrócie PR) to od niedawna popularne wyrażenie nie tylko w międzynarodowych korporacjach, ale również w mniejszych, krajowych przedsiębiorstwach. Zaczerpnięte z języka angielskiego sformułowanie można interpretować jako kształtowanie wizerunku, czy też zarządzanie wizerunkiem. Przedsięwzięcia z obrębu Public Relations są zróżnicowane oraz kierowane do różnych grup odbiorców. Stale natomiast posiadają taki sam zamysł – utrzymanie, przywrócenie ewentualnie poprawienie obrazu firmy.

Continue reading “Czym jest Public Relations?” »

Jak wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?

Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu niezwykle ważną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, niekoniecznie w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie życia. Generalnie więc w miarę dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

Continue reading “Jak wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?” »