Ważna funkcja systemów lojalnościowych i programów motywacyjnych

przez | 11 czerwca 2022
Powodzenie każdej firmy oparte jest na dobrych relacjach z klientami. Nawet małe i dopiero raczkujące przedsiębiorstwo, które nie posiada milionów na kolorową akcję promocyjną, może doskonale się rozwijać.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dzisiejszy rynek bywa dla przedsiębiorców wyjątkowo nieprzychylny. Ludzie, w strachu przed szalejącym kryzysem, oszczędzają na czym tylko mogą. Każda wydana złotówka jest szczegółowo zaplanowana. Stąd też niezmiernie trudno jest nakłonić konsumentów do zakupu konkretnego towaru. Ale to nie znaczy, że jest to całkiem niemożliwe.

Dzisiejszy biznes w większości opiera się na marketingu relacji. Jest to obecnie wyjątkowo popularny trend, który, jak sama nazwa mówi, skupia się na zacieśnianiu więzi z klientami. Nie sztuką jest bowiem tylko zdobycie odbiorców dla naszego towaru. Później powinniśmy ich mądrze przy sobie zatrzymać.Dlatego wiele firm stosuje programy motywacyjne. Bez wątpienia każdy z nas trzyma w portfelu plik plastikowych kart stałego klienta. Jest to zdecydowany ukłon w naszą stronę. Dostając ją, czujemy się zauważeni. Oto będziemy członkami ekskluzywnego klubu.

Jeżeli przypadły Ci do gustu treści owego artykułu, to do zobaczenia (http://www.francraft.com/szkolenie-wdrazanie-metody-5s/) jest też nowa strona, gdzie znajdziesz masę detali na ten temat.

Właściciele sklepów nie tylko nas doceniają, ale też wynagradzają naszą lojalność. Tylko właściciele tego typu kart są w stanie brać udział w przeróżnych ciekawych promocjach.

Takie programy motywacyjne (kontynuuj czytanie: ) mogą pomóc nam utrzymać klienta, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdy zakup będzie w pewien sposób premiowany. Kiedy zbierze wystarczającą ilość punktów, jest w stanie wymienić je na atrakcyjną nagrodę lub kolejny rabat. Słowa takie jak „promocja” działają na klientów jak magnez. Ale jeszcze ważniejsze będzie jego poczucie konsumenckiej wartości, które będzie wspaniale połechtane, gdy włączymy go do elitarnego grona naszych najwierniejszych klientów. Dzięki takiej karcie poczuje się zauważony. Założenie karty połączone jest zwykle z wypełnieniem ankiety personalnej. Dzięki temu wie, że w tej firmie liczą się z jego opinią i nie jest traktowany jedynie jako jeszcze jedna dana w liczniku wejść. Trzeba pamiętać, że dzisiejszy klient jest bardzo drażliwy i wymaga odpowiedniego podejścia.