W jaki sposób zwiększyć konwersje w swojej instytucji?

przez | 4 sierpnia 2022
Ceny wzrastają, wypłaty niestety stoją w miejscu, a więc nie wzrastają. To powoduje, że typowy Nowak ma nieco mniej pieniędzy do wydania. A do tego jego humor nie jest dobry, toteż wydaje jeszcze mniej. Co to oznacza dla biznesmenów, których profit zależy przede wszystkim od kondycji finansowej polskiego konsumenta?

reklama na przystanku

Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, z całą pewnością należy skuteczniej zawalczyć o klienta – dobrze, ale jak? Nie radziłbym w znacznym stopniu obniżać cen, bo prawda jest taka, że to najzupełniej nieopłacalne. To znaczy może trochę opłacalne, ale trzeba pamiętać, że tylko wtedy, gdy narzucaliśmy wcześniej spore narzuty. Optowałbym za tym, aby zainwestować w marketing. Które sztuczki marketingowe są w stanie spowodować znaczne wsparcie sprzedaży w firmie? Cóż, na szczęście takich opcji jest naprawdę sporo.

Przykładowo istotne jest to, aby nigdy nie myśleć, że programy lojalnościowe nie są opłacalne. Uważam, iż w bardzo wielu przypadkach to sytuacja jest taka, że przy sensownym programie możemy w znacznym stopniu zyskać. Weźmy na przykład lokal serwujący pizzę: w jaki sposób zatem w biznesie gastronomicznym moglibyśmy zawalczyć o klienta, który nieustannie będzie do nas wracał? Cóż, na przykład czymś niesamowitym jest chociażby to, że przecież można wprowadzić kartę stałego klienta. Uważam, że to świetny pomysł!

A więc kiedy człowiek w ciągu pewnego czasu zakupi u nas pizzę – w nieco większych ilościach, najzwyczajniej dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest OK, ale możemy również zaoferować dla niego darmowe jedzenie. Kto nie lubi jeść bez konieczności płacenia? Kiedy marże są duże, to generalnie takowe metody nie są sporym kosztem. Uważam, iż biznesmeni w naszym kraju w dalszym ciągu do końca nie wiedzą w jaki sposób dbać o klienta – to smutne.

Skuteczny program motywacyjny daje wiele zysków – trudno miewać odnośnie tego jakieś wątpliwości! Oczywiście restauracja to tylko jeden z przykładów, w zasadzie można zastosować ową zasadę w praktycznie wszystkich rodzajach interesów. Sądzę, że jeżeli bardziej znacząca ilość właścicieli firm (polecamy pozycjonowanie stron) będzie szanować własnych klientów, gospodarka naszego kraju będzie w o wiele lepszym stanie. Przecież nie tylko ja w taki sposób myślę: tak naprawdę ciężko rozumować, że można prowadzić biznes, podwyższać sprzedaż, bez dbania o klienta – następna strona.