Sprzątanie to w wielu przypadkach problem dla domowników

przez | 11 października 2022
Przykładasz ogromną wagę do porządków i pragniesz, aby w twoim domu to było przestrzegane. Denerwują cię bowiem złe przyzwyczajenia twojego męża, jego wyniesionego z domu myślenia, iż nic w gospodarstwie domowym w zakresie sprzątania nie musi robić. Starczy, iż przyjdzie z pracy, usiądzie się na kanapie i włączy telewizor. Od czasu do czasu do tego otworzy piwo i będzie drzemał spokojnie. Nic nie mówisz, bo zdajesz sobie sprawę, iż przed chwilą wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby choć w weekend trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, zdajesz sobie sprawę z tego, że to mało realne. Próbowałaś, kupiłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – ręczniki papierowe do sprzątania), lecz on nawet na nie spojrzał, prosiłaś, by, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, to znaczy, jeśli coś wylał niech znajdzie ręcznik papierowy i to wytrze, lecz on udawał, że tego nie widzi. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale skrobać, jednak był to epizod, który wydarzył się kiedyś.

Zdajesz sobie sprawę, że przemiana twojego partnera ze zwykłego, nic nie pomagającego w domu faceta na uczynnego, pomocnego małżonka jest mało prawdopodobna, dlatego już nawet nie starasz się tłumaczyć.

Nie wahaj się – aktualny tekst już jest zamieszczony na naszej podstronie. Kliknij w poniższy link i wówczas wyszukasz wiele dodatkowych informacji na temat naszego interesującego materiału.

Rozumiesz, że twój mąż pochodzi z normanej polskiej rodziny, gdzie mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a panie latały ze ścierkami. Pojmujesz, iż w domu rodzinnym twojego małżonka byli jedynie bracia i wszyscy po sobie, identycznie, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, kiedy ich matka uwijała się, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu odmiana tego typu przyzwyczajeń jest trudna i mało realna, ale istnieje nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować wbić mu do głowy, że niektórych rzeczy nie zamierzasz już wykonywać, bo szkodzą twojemu zdrowiu. Dlaczego bowiem masz przesuwać wielkie sprzęty, po to by za nimi wymieść kurze i umyć podłogę, nie rób tego, zleć to małżonkowi. Przyda mu się do tego to: skuteczne skrobaczki. Jeżeli wciąż nie zamierza nic robić zagroź mu, iż następny taki wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Powiedz, iż pójdziesz do specjalisty i faktycznie, jeżeli nie uwierz, uczyń to. Pokaż mu, że jesteś w takim wieku, że potrzebujesz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie niefrasobliwym dzieckiem wyłożonym na kanapie.