Pomocne ABC. Serwisowanie komputerów i urządzeń elektronicznych w naszej firmie

przez | 22 czerwca 2022
To nieistotne, czy mamy duże przedsiębiorstwo, czy też małą firmę, jeżeli nie należymy do grupy osób uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku używania kasy (w zależności od uzyskanego obrotu), powinniśmy wprowadzić do firmy sprzedaż rejestrowaną za pomocą kasy fiskalnej. Kasa, jako dodatkowy, bardzo potrzebny element wyposażenia firmy, powinna być poddawana serwisowi regularnie.

serwis komputerowy

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Obligatoryjny przegląd kasy fiskalnej musi być wykonany najpóźniej 2 lata od poprzedniego przeglądu (albo fiskalizacji kasy). Jednak są serwisanci, którzy oferują możliwość przeprowadzania przeglądu co rok i wygląda na to, że jest to możliwość tańsza niż przegląd dwuletni. Trzeba pilnować terminu przeglądu, ponieważ jego niedotrzymanie traktowane jest jako niepoprawne prowadzenie księgi kasy co może skutkować obciążeniem kary za uchybienie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o której pamięta się każdego dnia, fajnym pomysłem jest umieszczenie na kasie naklejki z dokładną datą następnego przeglądu. Ponadto, większość kas fiskalnych informuje o obowiązkowym przeglądzie z automatu.pomocne wpisy (hiperłącze do strony)Czasami też osoba serwisująca informuje przez telefon, sms-owo lub drogą mailową posiadacza kasy, że kasa fiskalna musi zostać poddana przeglądowi. Jeśli posiadamy też drukarkę fiskalną, którą należy przejrzeć, pomocny jest serwis komputerowy. Serwisanci zwykle reperują małe usterki od ręki, ale jeżeli trzeba będzie zabrać sprzęt na dłużej, istnieje szansa, że serwis komputerowy będzie w stanie wypożyczyć nam na jakiś czas urządzenie zastępcze. Oczywiście, wiele zależy od tego, jak bardzo potrzebujemy konkretnej rzeczy.

Może Cię zainteresować: kasy fiskalne leszno

kasa fiskalna
Jeśli mamy dużo sprzętu, warto pomyśleć o jednym serwisancie, jaki będzie w stanie sprawdzić je wszystkie naraz – kasę fiskalną, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną albo komputer. Tym sposobem zaoszczędzimy czas i powierzymy nasze sprzęty jednej osobie, która przyjdzie do naszej firmy na dzień lub dwa.