Jesteś smakoszem kawy? Niezbędna ci kawiarka włoska

przez | 2 czerwca 2022
Nie wyobrażasz sobie porannych rytuałów bez przepysznej kawy? Po południu też z pewnością lubisz odpocząć z filiżanką małej czarnej, więc powinieneś rozważyć zakup kawiarki włoskiej.

Kawiarki włoskie pozwalają w łatwy sposób przygotować świetną kawę. Składają się z podstawki, lejka, w który wsypujemy kawę oraz z czajniczka.

Zainteresował Cię nasz frapujący wpis? Pragniesz poznać jego ekstra źródło? Zatem chcemy zasugerować Ci sprawdzenie nowej strony.

Na początek wlewamy wodę, uważając, aby nie przekroczyła określonego poziomu. Najlepiej używać wody filtrowanej, dzięki temu unikniemy kamienia. Następnie wsypujemy kawę do lejka, ale nie trzeba jej ubijać.

To istotne, gdyż niejedna osoba ma nawyk ubijania utrwalony z ekspresów – w przypadku kawiarek starczy jedynie ugładzić powierzchnię przemielonych ziarenek i otrzepać to, co zostało na krawędziach – . Później przykręcamy czajniczek do wspomnianej podstawki oraz ustawiamy wszystko na kuchence. Trzeba pamiętać, iż podgrzewamy tylko dno kawiarki, nie zaś jej boki, ponieważ w ten sposób w mig przypalimy jej rączki. Po paru min., nim kawa się zagotuje, zabieramy ją z palnika. Jeśli przypadkiem zagotujemy kawę, nabierze nieprzyjemnego, kwaśnego posmaku, więc będziemy musieli zaparzyć ją jeszcze raz.http://www.esoil.pl/o-firmie (http://www.esoil.pl/o-firmie)Trzeba wspomnieć, że odróżnia się 2 warianty kawiarek. Pierwszy rodzaj to kawiarki włoskie z aluminium. Z tego tworzywa powstała pierwsza kawiarka, jednak aluminium ma kluczowy mankament, a mianowicie nie może być użytkowane na kuchenkach indukcyjnych. Drugim wariantem kawiarki są kawiarki ze stali. Tych artykułów można używać na różnego rodzaju kuchenkach, toteż są bardziej uniwersalne. Dobrze jest się nad nimi zastanowić, gdyż pozwalają na zrobienie kawy o równie przyjemnym zapachy, co w kawiarce aluminiowej. Kawiarki odróżniają się między sobą również ich wielkością – jeśli pijemy kawę sami albo we dwoje, nie wybierajmy takiej, w której przygotujemy kilkanaście filiżanek, gdyż nie umożliwiają zrobienia mniejszej ilości kawowego napoju.

Kawiarki włoskie zyskały już duże grono zwolenników, a nawet stanowią konkurencję dla nowoczesnych ekspresów. Jeżeli ty również chciałbyś napić się świetnej kawy oraz poczuć jej niezrównany zapach, powinieneś wybrać właściwą kawiarkę. Z pewnością nie będziesz żałować nowego nabytku do kuchni, a wstawanie wcześnie rano będzie przyjemniejsze.