Hydrografika – dlaczego dobrze się jej nauczyć?

przez | 29 listopada 2022
Co to jest hydrografika? Jest to jedna z bardziej nowoczesnych technik nakładania druku. Co trzeba wiedzieć o hydrografice?

Przede wszystkim hydrografika pozwala nanosić rozmaite wzory na nawet bardzo skomplikowane przestrzenie. Aby je zrobić, należy mieć odpowiednie elementy, pośród których znajdują się wanna do hydrografiki, folia, aktywator a także specjalna przemysłowa zmywarka. Jednym ze szczególnie istotnych kroków, którego nie można zlekceważyć, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Do tego należy pomalować ją podkładem, zaś po nałożeniu wzoru nanieść bezbarwny lakier, który utrwali naniesiony druk – (zobacz kompletną propozycję pod adresem) wodny i ochroni go przed zniszczeniem.

Druk wodny stworzony w technice hydrografiki można zastosować m.in. w gałęzi przemysłowej, motoryzacyjnej oraz reklamowej.

kaski z drukiem wodnym

Autor: Miroslav Zachoval
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale nada się także do wzorów na wózkach dziecięcych bądź akcesoriach do domu. Druk wodny rewelacyjnie ozdabia każdy rodzaj powierzchni. Na folii można nanieść wszystkie możliwe wzory, w tym te geometryczne albo wzory imitujące drewno czy marmur, dzięki którym artykuł, na którym zostanie zastosowany, zdecydowanie zwiększy swoją wartość i podniesie się poziom jego estetyki. Dostępne są nawet najbardziej nietypowe desenie – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Poza tym powyższy typ druku jest nad wyraz odporny i trudno na nim wyrządzić jakiekolwiek uszkodzenia. Fachowość jego wykonania zapewnia najlepszą jakość.

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej w temacie hydrografiki, powinniśmy zapisać się na szkolenia z hydrografiki. Nie tylko zdobędziemy wiedzę o niniejszym sposobie nanoszenia druku, lecz będziemy mogli rozszerzyć zakres swoich usług oraz zdobyć kolejnych klientów interesujących się tą nowatorską techniką. Szkolenia z hydrografiki, takie jak na uczą np. jakim sposobem dobierać stosowne farby, kolory i dobrze przygotować warunki pracy.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się także z budową wszystkich potrzebnych do przeprowadzenia tego procesu narzędzi i tego czym kierować się podczas wybierania dostawców materiałów. Ponadto każdy otrzymuje materiały szkoleniowe, które ułatwiają przyswajanie informacji. Warto jest więc lepiej zapoznać się z tym tematem i wykorzystać nowe narzędzia.