Gdy działająca reklama w mieście, to tylko w formie Telebimów!

przez | 2 grudnia 2022
Telebimy są przyrządami obecnie niezwykle chętnie wykorzystywanymi. Są to ekrany, w większości przypadków o wielkiej powierzchni, wyświetlające obrazy w kolorze. Składają się one z małych diod LED. Tak zwana reklama na ledach jest niezwykle chętnie używanym rodzajem reklamowania. Sposób taki jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, z uwagi na wykorzystane urządzenia. Telebimy zwykle spotykane są w większych miejscowościach, a im większy ośrodek, tym większą liczbę się takich urządzeń widzi.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony taka metoda reklamowania dociera często do miejscowości mniejszych. Na przykład telebim w Cieszynie znajduje się przy najważniejszym rondzie w mieście. Jest więc umiejscowiony dobrze z uwagi na korzyści z przekazu.

Urządzenia na terenie kraju

W Polsce obecnie coraz więcej właścicieli firm wybiera promowanie się przy pomocy telebimów. Forma taka jest coraz bardziej popularna także z uwagi na fakt, że coraz więcej zakładów stać na tę metodę reklamy. Można zauważyć także, że na telebimach rozpowszechnia się reklamy o bardzo różnej zawartości i z rozmaitych dziedzin.

Telebimy w mieście

Źródło: www.medas-media.com.pl

Na przykład telebim w Bogatyni jest czymś, co można już zobaczyć, jednak nadal stosunkowo niezbyt często. Małe miejscowości nierzadko mają jedną lub dwie reklamy tego rodzaju, tendencja do stosowania ich jednak nieprzerwanie rośnie.

Kliknij ten link okna aluminiowe kraków! Tam znajdziesz ciekawe informacje na ten temat, omówione w naszymartykule.

Analogicznie sprawa przedstawia się po wyszukaniu w Internecie hasła „telebim w Olecku”. Przyrządów tego rodzaju jest tam zaledwie kilka.

Regulacje i ograniczenia

W związku z używaniem telebimów wiąże się nierzadko wiele skandali i wątpliwości. Część z nich wiąże się z rzeczami prezentowanymi na reklamach wielkoformatowych. Zdarza się bowiem nierzadko, że reklamy te zawierają treści obraźliwe lub o charakterze erotycznym. Niejednokrotnie również umiejscowienie telebimów budzi wątpliwości, na przykład w sąsiedztwie obiektów sakralnych.

Rozmieszczenie telebimów określone jest przez konkretne przepisy. Ich odległość od ulicy jest na przykład dokładnie ustalona, by światło nie utrudniało widoczności kierowcom. O zapotrzebowaniu na tę formę reklamy może świadczyć popularność haseł takich jak „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” na stronach internetowych.