Dźwig – który wybrać i gdzie kupić

przez | 14 grudnia 2022
W ostatnim czasie w Polsce buduje się dość sporo a firmy mogą rywalizować o różnorodne kontrakty. Pewnym z najistotniejszych kryteriów w przetargach będzie prędkość zrealizowania roboty, toteż coraz bardziej niezbędne staje się użycie machin zamiast ludzkiej siły roboczej.

hotel

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Nie chodzi tutaj o pozbywanie się kadry, lecz o to, ażeby nie marnować ich czasu na zadania, jakie można wykonać o wiele prędzej za pomocą sprzętów.

Jeśli Egipcjanie nie użytkowaliby prostych machin do konstrukcji piramid, plac budowy nieopodal Sfinksa trwałby pewnie do dzisiaj. Jednakowo bez sensu jest zlecanie twym robotnikom mozolne przenoszenie budulców z miejsca na miejsce.

Jeśli bez satysfakcjonujących rezultatów poszukujesz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten tekst (https://www.osmiornica.eu/kurs-nurkowania-technicznego/) – przekonasz się, on również jest bogaty w takiego typu informacje.

Może być to czasem niebezpieczne, podobnie jak noszenie ciężkiej szafy po schodkach. W takich przypadkach nadzwyczaj może nam się przydać większej czy też mniejszej wielkości dźwig Lublin.

Skąd wziąć dźwig? Żurawie samojezdne mogą kosztować ogromną ilość pieniędzy. Biorąc pod uwagę fakt, że są to często urządzenia o podobnym stopniu komplikacji co tank, cena mniej więcej miliona złotych za taki żuraw nie może zbytnio zadziwiać. Zwykle są to też sprzęty, jakie są nam potrzebne tylko od czasu do czasu, chyba iż specjalizujemy się w robotach na wysokościach i potrzebne będą nam podnośniki Lublin – czytaj tu. Miast więc wydawać milion złotych (czyli połowę tej ceny za dziesięcioletni dźwig), korzystniej będzie po prostu zdecydować się na wynajem.

Mowa tu o dźwigu formatu wywrotki, aczkolwiek zwrotny najmniejszy dźwig do roboty przy mniejszych budowach możemy nabyć za parędziesiąt tysięcy złotych.
Należałoby jednak za każdym razem wykonać mały rachunek ekonomiczny, policzyć ile razy w ciągu roku używamy dźwigu jak też po ilu latach mógłby się nam zwrócić sprawunek.