Czemu warto zainteresować się billboardami, jako nośnikiem promującym

przez | 11 maja 2022
Reklama to jedna z ważniejszych rzeczy dzisiejszego konsumpcyjnego świata. Przy tak ogromnej liczbie przedsiębiorstwa i firm konkurujących o klientów bez porządnej promocji swych towarów i usług trudno by było coś sprzedać. Na rynkach lokalnych ta sztuka jeszcze czasami by się udawała, gdyż informacje o dobrej firmie rozchodziły by się między ludźmi, ale na zdobycie rynków lokalnych raczej byłyby małe szanse. Stąd też gdzie by nie spojrzeć, klientów zalewa falaprzeróżnych form reklamowych.

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie wszystkie rodzaje mediów są ich pełne, prasa, radio i telewizja duży procent swoich zysków właśnie czerpią z banerów i reklamowych spotów. Dochodzi do tego jeszcze zewnętrzna reklama, przykładowo umieszczona na pojazdach komunikacji miejskiej, billboardach albo plakatach. W zależności od tego, gdzie dana reklama została umiejscowiona, może trafiać do określonej grupy docelowej. Warto się przyjrzeć kilku typom reklam nieco bliżej i poznać, jakie mają plusy i minusy.

fotografia reklamowa

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Do bardzo często i chętnie wykorzystywanych przez agencje reklamowe typów reklamy należy reklama na billboardach (zobacz tu: W praktyce wygląda to tak, że na ogromnej, szerokiej na kilka metrów planszy jest naklejany reklamowy plakat. Tablice, na jakich reklama billboardowa jest sprzedawana z reguły są ustawione przy wjazdach do miejscowości i w miejscach, gdzie może przebywać więcej osób.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na prezentowany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej tarnowo podgórne restauracja a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Przykładowo billboard w Gdańsku (zainteresowany? ) z całą pewnością można będzie znaleźć przy wylotowej dróg na południe polski, lecz zapewne dużo ich jest także przy wszystkich parkingach przy hipermarketach i przy głównych arteriach miejskich. Takie umiejscowienie tablic reklamowych ma na celu dotarcie do potencjalnie dużej ilości klientów. Przeważnie reklamy publikowane na billboardzie są proste i łatwe do szybkiego obejrzenia w ruchu. Kierujący samochodem na szybkiej autostradzie nie będzie miał czasu na zastanawianie się nad długimi tekstami, z tego też powodu reklamowe agencje skupiają się na hasłach niedługich, łatwych do ogarnięcia jednym spojrzeniem. Do tego dokłada się oryginalny obraz, niekiedy śmieszny i zabawny, i przy odpowiednim zestawieniu wszystkiego z całą pewnością taka forma reklamy przyniesie spore efekty.