Znaczenie właściwej wilgoci i temperatury dla funkcjonowania domowych oraz przemysłowych komputerów

przez | 10 lipca 2021
Klimatyzacja kojarzy nam się z pierwszorzędnymi pokojami hotelowymi, puchowymi dywanami, wygodnym kompletem wypoczynkowym jak też świetną kawusią przyniesioną przez miłego pracownika hotelowego, ewentualnie z wygodnym autem którym dojechaliśmy do tegoż miejsca. Naturalnie gdybyśmy się dokładniej namyślili, moglibyśmy dojść do wniosku że systemy klimatyzacji można napotkać i w kilku innych punktach.

Infrastruktura internetowa

Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób jednakże zdaje sobie sprawę z roli którą systemy klimatyzacji pełnią w informatyce. Nawet najprostszy komputer potrzebuje schładzania, inaczej komputer przestanie funkcjonować.

Nie czekaj – jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to zachęcamy Cię do przejścia do serwisu twórcy (http://www.iphonespecialist.co.uk/iphone-6-screen-repair/), by obejrzeć następne frapujące szczegóły.

Wniosek jest z tego taki, że prawidłowo działający wiatrak (http://smartvent.pl/automatyka/funkcje-centrali/) to podstawa efektywnego działania komputerów. Obok mikroprocesora pamięci ma on wpływ w dużym stopniu na wygodę użytkowania komputera. Ważką własnością tego urządzenia jest jego bezgłośna praca, gdyż trudno jest sobie wyobrazić sprawną pracę przy komputerze gdy dekoncentruje nas nieznośne szumienie łopatek wirnika.

Niebłahą kwestią jest troska o sprawność tegoż fragmentu komputera, stąd od czasu do czasu powinno się przedmuchać wiatrak. Tak samo jak z domowymi komputerami powinno się postępować z dużo bardziej skomplikowanymi urządzeniami jakimi są serwery.

Tutaj istotne jest dbanie o prawidłową temperaturę samych urządzeń jak też całego wnętrza. W tym wypadku nie jedynie temperatura jest ważna lecz dodatkowo należyta wilgoć powietrza. Mogą się tym zająć profesjonalne systemy klimatyzacji. Są one wyposażone w filtry które zapobiegną pozostawaniu w powietrzu drobinek kurzu oraz pozostałych zanieczyszczeń, które mogłyby przyczynić się do fizycznego uszkodzenia urządzeń i wyłączenia serwera bądź nawet utraty danych zebranych na dyskach twardych serwera.

Tak więc możemy powiedzieć że systemy klimatyzacji są niezmiernie istotnym elementem systemu bezpieczeństwa instytucji. Nie dziwi więc fakt, iż banki a także instytucje państwowe takie jak urzędy skarbowe i pozostałe podmioty zbierające informacje o obywatelach, przywiązują ogromną wagę do ochrony fizycznej własnych serwerów. Utrata zgromadzonych danych mogłaby spowodować całkowity paraliż owych instytucji.