Zdecydowanie opłaca się importować towary z Chin

przez | 21 października 2021
Szanujmy Państwo Środka, ponieważ to dynamicznie rozwijająca się ekonomia, która za jakiś czas będzie zapewne na piedestale. To jasne: Chińczycy są w zasadzie w dalszym ciągu dosyć niezamożnym narodem, ale zapamiętajmy, że jeszcze jakiś czas temu Chińczycy wiecznie głodowali, zatem progres jest godny szacunku. Trudno w takim razie nie doceniać Chin, w szczególności, iż w ostatnim czasie zauważyć idzie, że typowo chińskie towary już nie są wcale słabe. Na przykład marka Lenovo doskonale obrazuje chiński sukces.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I tutaj należy postawić proste zapytanie: jak jakoś tam, chociażby trochę, zarobić na rozwoju tego dużego kraju? Są całkiem ciekawe alternatywy. Nawet najzwyklejszy student jest w stanie zarabiać na chińskim sukcesie!

Przecież niemalże każdy człowiek mógłby importować towary z chin – należy mieć odpowiednie środki, a oprócz tego zaufanego dostawcę. Jeżeli dopiero rozpoczynamy importować towary (oferta) z Chin mamy prawo nie mieć zielonego pojęcia, którzy dostawcy są w porządku, a którzy po prostu nieco psują polepszający się wizerunek Chin na świecie. Na szczęście na azjatyckich serwisach shoppingowych idzie bez żadnego problemu dokładnie sprawdzić sprzedawcę, to akurat nic specjalnie problematycznego. Bardzo cieszy, że chińskie produkty są coraz solidniejsze, chociaż inna sprawa jest taka, iż w sumie Chiny są coraz droższe, to jasne.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w dalszym ciągu taka zwykła chińska hurtownia internetowa, całkiem wiele ich funkcjonuje, gwarantuje fantastyczne komórki, odzież albo drobne AGD w coraz solidniejszej jakości, ale za takie pieniądze o których w powiedzmy RP moglibyśmy tylko zamarzyć. Co prawda gwałtowny wzrost importu z Chin w negatywny sposób oddziałuje na naszą ekonomię, bo nasza produkcja (Przetwórstwo tworzyw sztucznych) jest dużo mniej konkurencyjna pod względem kosztów, lecz bądź co bądź ciężko nie zauważyć, że właśnie tak sprawuje się wolny rynek. Inna kwestia to oczywiście to, iż na wszystkie towary z Chin jest naliczane cło oraz inne podatki. Zatem zysk będzie mniejszy.
Źródło: http://www.maxy.pl/