Zamierzasz zbudować dobre stosunki z klientami? Zapoznaj się z wariantami programów lojalnościowych

przez | 10 lipca 2021
Każdy właściciel firmy chciałaby cieszyć się szerokim gronem klientów, którzy regularnie korzystają z jego usług albo zaopatrują się w jego produkty. By tak było, nie zawsze starczy dobra propozycja i sprzyjająca cena – w kształtowaniu pozytywnych kontaktów pomagają również programy lojalnościowe.

dowiedz się tu
Programy takie polegają na wynagradzaniu klientów w zamian za korzystanie z usług w zamian za ciekawe benefity, dzięki którym konsument chciałby związać się z określoną marką na dłuższy czas. Odróżnia się trzy główne rodzaje programów lojalnościowych. Pierwszy z nich to program, jaki opiera się na korzyściach. Co to oznacza?

Klient w zamian za kupno artykułów bądź wybór usług oferowanych przez firmę dostaje rozmaite nagrody, do jakich należą m.in. kupony na tańszy asortyment, zniżki albo gadżety, z reguły opatrzone logiem konkretnej firmy.

Uważasz, że ten materiał jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta (https://www.gaster-sol.pl/pl), gdyż dotyczy zbliżonej problematyki.

Mogą to być kubki, parasolki, podkładki pod myszkę czy koszulki. Ludzie cenią takie podarunki, zwłaszcza gdy nie trzeba gromadzić punktów przez rok, by dostać choć małą niespodziankę. Drugim typem programów jest system, jaki jest oparty na emocjach.

Zaabsorbowała Cię opisywana w tym artykule tematyka? W takim przypadku kliknij tu i poznaj dodatkowo więcej szczegółów w witrynie!

Dzięki zbudowaniu pozytywnej więzi emocjonalnej z konsumentami można tworzyć naprawdę długotrwałe relacje. Potrzebują większych nakładów finansowych, niż pierwszy rodzaj programów, jednakże efekty z nimi powiązane są także dużo lepsze. Należy dokładnie przygotować strategię, aby prowadzić logiczne działania. Zwłaszcza cenione są np. spotkania z klientami, kluby czy konkursy, w których można wygrać ciekawe nagrody. Ostatnim rodzajem programów są systemy oparte i na pożytkach, i na emocjach. Firma nie tylko buduje emocjonalne relacje, ale też proponuje swoim klientom szereg nagród, które można zdobyć w zamian za na przykład wykonywanie regularnych zakupów.

Jeśli chcesz owocnie przywiązać konsumentów do swojej firmy, powinieneś wybrać programy lojalnościowe, które są świetnie dopasowane do rodzaju prowadzonej przez ciebie działalności – strona polecanej firmy. Trzeba też pamiętać, by klient mógł bez trudności kontrolować stan swoich punktów i wiedzieć, na co można je zamienić. Jedynie wtedy będziesz cieszyć się lojalnością konsumentów, powracających do ciebie zawsze, gdy będą potrzebować produkowanych przez ciebie wyrobów bądź proponowanych w twojej firmie usług.