Z jakiego powodu dobrze jest inwestować w międzynarodowe certyfikaty

przez | 10 lipca 2021
Sektor kosmetyków w naszym kraju cały czas zwiększa się. Mimo informacji o kryzysie, ten sektor gospodarki ma się całkiem nieźle. Może to nieco dziwić, ponieważ akurat ten rodzaj wyrobów w większości wypadków umieszczamy jako ostatni na naszej zakupowej liście.

strona internetowa

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Przyczyną tego jest przede wszystkim charakter owych artykułów. Najczęściej tłumaczy się to pułapem rozwoju krajowej ekonomii. Od ćwierć wieku tworzy się w naszej ojczyźnie ponownie klasa średnia.

Jeśli masz chęć wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tam i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Jednym z aspektów przynależności do tej grupy społecznej jest troska o własny image, głównie poprzez ćwiczenia cielesne (coraz popularniejsze jest bieganie). Dalszym, subtelniejszym sygnałem przynależenia do tej warstwy społeczeństwa może być używanie świetnej jakości artykułów, także kosmetyków. Nie jest jednak łatwe odnalezienie w sam raz dla siebie produktu. Nie musi on zresztą być jedynie renomowanej, obcej marki. Coraz to sporzej ojczystych produktów kosmetycznych może dziś śmiało współzawodniczyć z obcymi gigantami.

By tak było fabrykant musi spełniać ogromnie restrykcyjne standardy jakości, na przykład standard ISO 22716 (odnośnik). Jest to europejska norma realizująca rozporządzenie Parlamentu Unii Europejskiej określające tzw. dobre praktyki w produkcji kosmetyków. Standardy te obowiązują tak dostawców materiałów koniecznych do wytwórczości kosmetyków, producentów jak również ich dystrybutorów. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone jest właściwym instruktażem i składającym się z wielu etapów paroletnim auditingiem przeprowadzanym przez uprawnioną jednostkę certyfikacyjną.

certyfikat

Autor: Claus Günther
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe testy obejmują wszystkie dziedziny działalności firmy, począwszy od metod wytwórczości, standardów jakości artykułów jak też surowców a także bezpieczeństwo tak procesu wytwórczego aż po finalny towar, a również przedsięwzięcia marketingowe i dystrybucyjne, skierowane na jak najlepszą obsługę konsumentów. Norma ISO – przejdź do serwisu – 22716 jest jednym z wielu strategii na zapewnienie prawej konkurencji przez normalizacje postępowań oraz wykorzystywanych surowców. Innym przykładem podobnej normy której to spełnienie oddziaływa pozytywnie na wyniki sprzedażowe jest znak CE, który stanowi gwarancję przyzwolenia do obrotu na terenie WE, co pozwala na zdobycie nowych rynków. Bez dostępu do tych rynków rozwój przedsiębiorstwa byłby niemożliwy.