Wspólnota Europejska i jej idee na rozporządzenia

przez | 26 lipca 2021
Jak wszyscy wiemy przystąpienie do UE naszego kraju miało wielu zwolenników, ale miało też duże grono przeciwników. Mało osób, które nieprzychylnie spoglądały na akces Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet ciekawe projekty i normy które pozwalają na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać pewnych ludzi, że UE nie ma zamiaru szkodzić, a ma za zadanie wspierać.

EICC
Sporo idei Unii Europejskiej zrzesza jedynie organizacje, które same chcą brać w nich udział, po sprawdzeniu przez organy Unii, czy organizacja spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by firma połączyła swoje siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużym stopniu wykazujący podobieństwo do normy ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść tej normy jest włączona do rozporządzenia EMAS – czytaj o EMAS.

System ten skupia wiele przedsiębiorstw, firm oraz organizacji o czym pisano powyżej. Ogólne założenie systemu jest bardzo proste mianowicie chce on wyróżniać te działalności, które ciągle się doskonalą w aspektach związanych z działalnością środowiskową, a jeśli zdarzają się im jakieś wykroczenia to są one niewielkie. Tak, więc system EMAS wyróżnia firmy, chcące się rozwijać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W Polsce w systemie zarejestrowanych jest jak na razie 45 firm, co związane jest z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli mowa o zarządzaniu ludźmi, to każdy szef przedsiębiorstwa zdaje sobie sprawę jak istotne jest właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi. Istnieją różnego rodzaju szkoły zarządzenia, normy, które stawiają pewne firmy pod tym względem wyżej niż inne, należy do nich m.in.

Nie wahaj się – jeżeli masz ochotę przeczytać dodatkowe wiadomości na ów temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście na nasz link doprawdy nie obciąży Cię finansowo.

eicc. EICC to kodeks postępowania organizacji, kodeks, który ma za zadanie wyrównać a zarazem podnieść standardy pracy.

Jeżeli któraś firma, chce pokazać, że dobro pracownika, jego bezpieczeństwo jest dla nich najważniejsza, to może podpisać się pod tym, co jest zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces całej produkcji. Ponieważ cały projekt został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach, które projektują oraz wprowadzają na rynek towary lub oferują produkty i usługi, które są wykorzystywane przy produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks skierowany do firm z sektora elektronicznego i ma on być zastosowany względem dostawców jak również podwykonawców.