W jakich sytuacjach warto poradzić się księgowej pracującej w biurze rachunkowym?

przez | 10 lipca 2021
Każdy zna porzekadło, że nieznajomość prawa szkodzi. Wiele osób z pewnością przekonało się, iż jest ono prawdziwe, ale są takie sfery życia, szczególnie takie jak zatrudnienie, wypłata honorarium lub urlop wychowawczy lub macierzyński, jakie szczególnie dobrze jest obgadać z kimś z dużą wiedzą z tych dziedzin, aby nie zostać oszukanym albo aby domagać się swoich praw z pełną świadomością tego, co nam przysługuje.

W pierwszej kolejności rada księgowej przyda się gdy przed nami stoi wyzwanie, jakim jest własna działalność gospodarcza – na tej stronie. Czasy są takie, że internet pełna jest artykułów poradnikowych, nowinek i plotek dotyczących zakładania i prowadzenia

dokumentacja firmy

Autor: Flazingo Photos
Źródło: http://www.flickr.com

działalności (zwłaszcza, kiedy zgłoszenia można dokonać internetowo). Jednakże na osoby, które dokonały wszystkich formalności i zaczęły pracę na własny rachunek, czeka sporo nowych sytuacji, w których trzeba umieć sobie radzić. Niezmiernie ważne jest także to, aby nie stracić głowy w momencie gdy coś stanie się nie po naszej myśli.

Jeśli działalność gospodarcza zakładana jest przez kobietę, warto dopytać o takie rzeczy jak przysługujący urlop wychowawczy kliknij aby zobaczyć źródło czy zawieszenie działalności na czas L4. Jeżeli jesteśmy młodym biznesmenem i chcemy mieć w swojej firmie personel, zastanówmy się, jak ma wyglądać proces rekrutacji i selekcji i poprośmy księgową o przygotowanie albo – sprawdź te propozycje – wskazanie bazy wzorów takich pism jak umowa o dzieło, umowa o pracę, wypowiedzenie umowy o pracę czy druk delegacji. Gdy będziemy mieć pracowników czy podpisywać umowy z kontrahentami, wypadniemy profesjonalnie gdy przedłożymy estetycznie i poprawnie opracowane dokumenty, nawet gdyby było to wypowiedzenie umowy o pracę – ciekawostka. Jeśli chodzi o opłaty podatków i ZUS-y – tu również pomoc księgowej z biura rachunkowego będzie nieoceniona.

To pewne, że zawsze lepiej wcześniej udać się po poradę księgowego albo prawnika, niż płacić za błędy popełnione przez nieuwagę czy przez brak wiedzy.

Absorbują Cię opisywane tutaj zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tu ważne informacje (http://www.robak.konin.pl), które także Cię zaciekawią!

Szczególnie, gdy jesteśmy początkujący na rynku pracy, poszukujemy stałego miejsca pracy albo nie całkiem mamy rozeznanie w zagadnieniach z zakresu praw pracownika itp.