W jaki sposób odbywa się proces rekrutacji najlepszych managerów, wady i zalety pracy kontraktowej.

przez | 10 lipca 2021
Rynek pracy dla najwyższej klasy specjalistów wygląda zupełnie inaczej niż przy pracownikach szeregowych, zupełnie odmienne będą również sposoby rekrutowania. To, co chyba każdy z nas doskonale zna z różnych poradników, to znaczy przesłanie CV, zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i jeżeli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy to przy zatrudnianiu managerów zupełnie się nie sprawdzi.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już sama forma kontaktów pomiędzy kandydatami a pracodawcami jest zupełnie inna, rzadko ogłoszenia z takimi propozycjami będą się pojawiać w prasie i internecie. Przeważnie rekrutację prowadzą zawodowi doradcy, którzy sami szukają osób które mogą spełniać wymagane warunki i bezpośrednio się z nimi kontaktują. Rekrutacja managerów przeważnie będzie przebiegać w paru etapach i na różnych szczeblach. Na każdym spotkaniu trzeba być perfekcyjnie przygotowanym, bo przy szukaniu kandydata na wyższe stanowiska nawet małe drobiazgi mogą mieć duże znaczenie, a wszystkie potknięcia i niedociągnięcia z pewnością będą zauważone (sprawdź: rekrutowanie menadżerów).

Jeśli osoba która kandyduje na wolne miejsce w danej firmie otrzyma tę posadę, to jedną z ważniejszych decyzji jaką musi podjąć jest sposób zatrudnienia. Dzisiaj w Polsce najpopularniejsze jest zatrudnianie na pełnym etacie, jednak coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć praca kontraktowa. Jest ona zwłaszcza popularna w środowisku kierowników wyższego szczebla, których się wynajmuje na realizację dłuższych terminowo, konkretnych projektów. Taki rodzaj zatrudnienia ma dużo zalet w porównaniu z pracą na etacie, choć rzecz jasna nie można również zapominać o jego wadach.

kontraktowa praca

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno na kontrakcie liczyć można na wyższą pensję, bo zupełnie inaczej będą wyglądać składki na zus, jakie niestety generują ogromne koszty przy innych umowach.

W tym tekście odnajdziesz ciekawe informacje, lecz odszukaj także pozostałe artykuły na ten temat. Z pewnością będą interesujące.

Można również liczyć na większą niezależność i dużą elastyczność godzin, choć te sprawy w każdym przypadku będą ustalane oddzielnie. Minusem takiego rodzaju zatrudnienia jest mniejsze poczucie stabilności, kontrakt jest zawierany na pewien okres czasu i po tym należy szukać czego innego.