W jaki sposób najkorzystniej przesłać przesyłkę do innego kraju, zalety korzystania z oferty firm transportowych, kurierów oraz poczty.

przez | 10 lipca 2021
W ostatnich latach bardzo zwiększyła się emigracja zarobkowa w Europie, szacuje się że w poszukiwaniu lepszego zajęcia mogło wyjechać nawet kilka milionów osób. W zasadzie wszystkie kraje zachodniej Europy, ale także spoza Unii przyjmowały pracowników z Polski, z których duża część została tam na stałe.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przeważnie w kraju zostały ich rodziny, czy to rodzice, rodzeństwo czy nawet małżonkowie i dzieci. A że regularne przyjazdy do rodziny niekiedy nie są możliwe, czy to z powodów finansowych czy organizacyjnych, to bardzo rozpowszechniło się przesyłanie przesyłek w obie strony. Ludzie przesyłają w nich w zasadzie wszystko, co tylko jest prawnie dozwolone, od odzieży przez sprzęt elektroniczny a kończąc na żywności.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (http://pieczatki.pl/). Oferujemy produkty dobrane do indywidualnych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób działamy.

W przypadku krajów nie należących do Unii dochodzi jeszcze konieczność zapłacenia cła, lecz w państwach członkowskich przesyłkę wysyła się normalnie tak jak w obrocie krajowym, co najwyżej trzeba będzie za nią więcej zapłacić. A że możliwości wysłania paczek w każdą ze stron będzie kilka, to jak się dobrze poszuka to na pewno się coś znajdzie w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wysłanie paczki do holandi są busy, które systematycznie jeżdżą pomiędzy tymi krajami i przewożą pasażerów. Z takich usług przede wszystkim korzystają ludzie chcący przesłać paczki mające większe gabaryty, bo w przeciwieństwie do firm spedycyjnych właściciele busów są bardziej elastyczni jeśli chodzi o wymiary i dużo bardziej atrakcyjni cenowo.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Pokrewne informacje zobaczysz również tutaj młynek do kawy elektryczny.

Minusem tego typu rozwiązania jest jednak to, że takie busy nie wszędzie docierają i nie za każdym razem da się w taki sposób przesłać paczkę. Jeśli sposób ten nie będzie wykonalny, to trzeba będzie skorzystać z typowej formy, to znaczy poczty albo kuriera. Tu jednak trzeba się liczyć ze sporo wyższymi cenami, które będą przede wszystkim zależeć od tego, na jaką odległość przesyłka będzie wysyłana. W przypadku niedużych koszty na terenie Europy nie powinny przekroczyć stu złotych, ale jeżeli paczka będzie miała nieco większe rozmiary lub miejsce docelowe będzie w odległym kraju, to mogą być kilka razy wyższe.