W jaki sposób efektywnie przejrzeć swojego kontrahenta?

przez | 26 lipca 2021
Tylko naiwniak uważa, że ludzie są zasadniczo uczciwi – zwłaszcza w biznesie uczciwość nie jest popularna. W sumie jestem w stanie to zrozumieć, w końcu w rachubę wchodzą znaczne pieniądze. Sam staram się być uczciwy, lecz wiem, iż uczciwość, choć tak naprawdę nierzadko spotykana, to jednak w żadnym razie nie jest powszechnym zjawiskiem.

Znam przedsiębiorców, którzy tak jakby dali się oszukać, czyli chociażby zostali wystawieni przez swojego kontrahenta (więcej – ). Jak w takim przypadku można uchronić się przed poważnymi kłopotami, które w wielu przypadkach są nawet w stanie sprawić, że w znacznym stopniu utracimy zdolności finansowe? Moim zdaniem przedsiębiorcy z Polski za rzadko korzystają z usług oferowanych przez detektywów gospodarczych. A przecież odpowiedni detektyw gospodarczy jest w stanie sprawić, że firma nie wpadnie w bardzo duże tarapaty. Miej to na uwadze!

Szef w biurze firmy

Autor: Charlie Kaijo
Źródło: http://www.flickr.com

Wiem, że sprawdzanie wszystkich kontrahentów w zasadzie nie jest łatwe, korzystne cenowo, a do tego logistycznie nie jest to w porządku, ale przynajmniej takich największych, to jakby nie patrzeć trzeba szczegółowo sprawić. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach odpowiedni wywiad gospodarczy to niemal być albo nie być dla naszego biznesu (specjaliści od wywiadu gospodarczego).https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/pit-zmiana-konta-bankowego-w-urzedzie-skarbowym/ pit projektOczywiście detektywi w naszym kraju muszą mieć licencję, więc przynajmniej teoretycznie są oni doskonałymi ekspertami, którzy we wszystkich przypadkach wiedzą, jak nam pomóc. Gdzie znajdziesz bardzo dobrego detektywa, który jest w stanie zagwarantować solidny raport?

Osobiście poszukiwałem detektywa drogą internetową. Uważam, że to najbardziej wskazane rozwiązanie. Choć można powiedzieć, że solidny detektyw, który charakteryzuje się ponadprzeciętnymi wynikami wcale nie musi poszukiwać klientów przez Internet, ponieważ i tak promocja jest akurat w jego przypadku zbędna, to sam myślę, że często nie ma innego miejsca na odnalezienie detektywa, który błyskawicznie, solidnie oraz ze 100% dyskrecją wykona swoją usługę. Żywię ogromną nadzieję, iż w tym momencie definitywnie wszyscy przedsiębiorcy będą wiedzieli, że jeśli zamierzają ciągnąć biznes do emerytury, nie powinni myśleć, iż detektywi są czymś zbędnym.