Szukasz sposobu, żeby zadbać o lepszą sprzedaż? Wprowadź program lojalnościowy dla swoich partnerów w biznesie

przez | 10 lipca 2021
Programy lojalnościowe kojarzone są przede wszystkim ze sprzedażą na poziomie konsumenckim. Sieci handlowe wdrażają je, żeby skusić swoich nabywców do zostania przy robieniu sprawunków właśnie u siebie. Za wydane złotówki klienci dostają punkty, które następnie mają możliwość wymieniać na produkty, rabaty lub usługi.

Podobne programy istnieją także na wyższym szczeblu

kliknij w link

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto orientuje się, że podobne programy przeprowadzone bywają na płaszczyźnie działalnościpartnerskiej w biznesie. Przykładem mogą okazać się programy lojalnościowe b2b. Wedle niedawno przeprowadzonych statystyk wprowadzaniem systemów partnerskich dla swoich kontrahentów trudni się połowa firm funkcjonujących w obrębie kraju. Wprowadzenie programu lojalnościowego tego typu wiąże się ze znacznymi kosztami, jednak dużo przedsiębiorców bywa gotowych je ponieść. Staje się tak dlatego, że dostrzeżono już profity, jakie czerpie się z wprowadzenia programów lojalnościowych dla klientów biznesowych oraz odkryto, jak znacząco oddziałuje to na sprzedaż.

Programy lojalnościowe dla partnerów – to się doprawdy opłaca

Badanie rynku sprzedaży udowadnia, że klienci biorący udział w programach lojalnościowych swoich partnerów biznesowych z większą ochotą dokonują zakupów i bywają lojalni wobec jednego dostawcy. Z zainteresowaniem dołączają także do innych programów ratę (zobacz odkryj więcej) ponawiają członkostwo w tych, w których już biorą udział. Programy lojalnościowe b2b bardzo często opierają się nie na wyłącznej lojalności, lecz również na motywacji.

Lojalność bywa nagrodzona

programy lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

W programach lojalnościowych b2b wierność klientów również zostaje nagrodzona, tak jak ma to miejsce w przypadku programów wdrażanych przez sklepy. Różnica okazuje się jednakże zasadnicza, bo na wyższym szczeblu nagrody lub profity też bywają odpowiednio wysokie (warto się dowiedzieć).

Formuła naszej witryny niezwykle Ci się spodobała? Raduje nas to. Więc może chcesz przejść do kolejnej strony? Prosimy, dowiedz się tutaj jak to uczynić.

Oczywiście każda jednostka dopasowuje pulę nagród do swoich perspektyw i charakteru działalności przedsiębiorstwa. Powszechne są punkty, karty przedpłacone czy kupony premiowe. Do rzadkości nie należą także wyjątkowo opłacalne umowy, jak dzieje się to w wypadku telefonii komórkowej oraz drogich modeli telefonów udostępnianych w rzeczywiście niskich promocjach dla lojalnych kontrahentów.