Szkolenia Lean – czemu powinno się wziąć w nich udział i co nam dają?

przez | 10 lipca 2021
Od wielu lat techniki lean stosowane są na całym świecie. Od niedawna też w Polsce pojawiła się moda, a przede wszystkim potrzeba wprowadzania oszczędności w zakładach produkcyjnych. Dzięki lean manufacturing można zoptymalizować produkcję, toteż pożądane byłoby zainteresować się tym tematem.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Co to jest lean manufacturing?Lean manufacturing (z ang. produkcja odchudzona) to technika efektownego zarządzania wytwórczością.

Zobacz, na tej stronie jest faktycznie ta propozycja (www.psmtechnik.pl/kasetony,10,pl), która na pewno Cię bardzo zainteresuje! Przeczytasz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Celem tej metody jest w szczególności zminimalizowanie marnotrastwa na kolejnych etapach produkcji. Dzięki użyciu technik tej metody minimalizuje się wykorzystanie elementów niezbędnych do wykonania produktu ostatecznego, a w następstwie tego wyraźnie minimalizują się koszta wytwórczości.

Dlaczego powinno się wprowadzać lean manufacturing w swoim przedsiębiorstwie?Metody lean manufaktoringu wprowadzane są przede wszystkim z powodów finansowych. Ograniczenie wielkości marnotrawionych materiałów powoduje, iż koszta produkcji wyraźnie spadają, a w następstwie tego dochody firmy są wyższe. Na dodatek umiejętne administrowanie zasobami umożliwia obniżenie zapasów magazynowych, co ma wpływ na oszczędności firmy.

Czy podnoszony wątek bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej i przeczytaj informacje, w które obfituje odmienny portal.

Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a jednocześnie mniej kapitału zainwestowanego w składniki głównego wyrobu. Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach pozwala na lokowanie go w innych miejscach, co jest niezwykle istotne dla prężnego działania przedsiębiorstwa Czytaj też

.

Na nieszczęście w Polsce nadal metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, skutkiem tego lecz wciąż nieliczni przedsiębiorcy ją wykorzystują. Mimo to na rynku można spotkać coraz więcej przedsiębiorstw prowadzących szkolenia len manufectoring. Z pewnością powinno się wziąć w nich udział, bowiem zastosowanie każdego dnia metod lean manufactoring umożliwia mądre wykorzystywanie zasobów, którymi każdego dnia przedsiębiorstwo dysponuje. Nawet jeżeli nie planujemy wdrażania innowacji w swojej firmie to odbycie szkolenia z pewnością da każdemu przedsiębiorcy wiele do myślenia. Wiedza o nowatorskich metodach produkcji stosowanych na świecie, w tym również przez firmy konkurencyjne, na pewno się przyda.