Serwery dla dużych i małych przedsiębiorstw

przez | 26 lipca 2021
Dobre i sprawne serwery to w tej chwili podstawa rozwiniętej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych dużych przedsiębiorstw, a także w małych przedsiębiorstwach trzeba koniecznie zadbać, aby pakiety danych wysłane z jakiegoś punktu A dostały się jak najprędzej do punktu B. Współczesne aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, witryny WWW oraz wielkie wachlarze innych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w Internecie.

Serwery NAS marki DROBO

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Muszą więc pracować wydajnie i posiadać sprawne łącza komputerowe. Do zwiększenia przepustowości sieci przydają się przełączniki, które optymalizują działanie programów internetowych w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących cały czas ruch pakietów informacji wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele bardziej stabilne.

Przełącznik o kodzie J9019B doskonale nadaje się do wielkich biur, a także mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono trafionym rozwiązaniem komunikacyjnym. Tak samo dobrym wyborem jest urządzenie J9280A. Doskonale oddziela ono sieci Lan i w doskonały sposób zapewnia filtrowanie informacji.

Chcielibyśmy, aby te wpisy nie pozostawały bez echa. Z tego powodu będziemy radośni, jeśli nawet drobny komentarz spod linku pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Jak rozmaite inne tego typu switche jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią zapewnia podobne możliwości łączenia za pomocą przewodów jak koncentratory, to ma ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast współdzielenia całego dostępnego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak choćby J9794A, przydziela każdemu podłączonemu urządzeniu sieciowemu konkretny kawałek pasma. Konkretny przełącznik, przykładowo J9661A nada dokładnie takie samo pasmo każdej maszynie osobno, co przyczyni się w ważny sposób do zwiększenia wydajności, którą da się wciąż podnieść, używając urządzeń pozwalających na stosowanie połączeń dwukierunkowych. Tego rodzaju opcje są możliwe dzięki zapamiętywaniu adresów MAC komputerów z lokalnej sieci ,a także informacjom, z którym portem łączy się odpowiednie komputer.

Switche umożliwiają przy tym także postawienia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Połączenia pomiędzy portami należącymi do rozmaitych sieci VLAN są mocno ograniczone, zaś do transferowania informacji między różnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między oboma podłączonymi do siebie urządzeniami obsługiwane bywają za pośrednictwem specjalnego typu połączenia, które często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w przełącznik, trzeba również nabyć specjalny pakiet, na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.

Źródło: