Rozpoczynasz swoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego

przez | 10 lipca 2021
Każda osoba, która rozpoczyna swoją pierwszą pracę, powinna pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane dostawana wypłata. Niektórzy mają rachunki bankowe na studiach, lecz potem zamykają je, ponieważ razem z zakończeniem nauki powiększają się opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, trudno jest obejść się bez konta, zatem warto jest dowiedzieć się, jak dobrać należytą propozycję.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej.

Ten serwis internetowy pozycjonowanie strony posiada fascynujące informacje na prezentowany temat, więc, jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Idealne są naturalnie darmowe rachunki, jeśli na przykład w każdym miesiącu zrobimy zakupy kartą na podaną kwotę. Czego na ogół dotyczą opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów lub z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient powinien sprawdzić oferty kilku banków, aby mieć orientację, która z nich jest dla niego szczególnie korzystna.

Po drugie we współczesnych czasach, kiedy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (oferta smartvest), aby w każdym momencie móc zweryfikować jego stan bądź wykonać szybki przelew internetowe. Niezmiernie powszechne są także aplikacje mobilne, zapewniające możliwość płatności przy pomocą telefonu komórkowego i rzecz jasna bieżącej obsługi rachunku.

Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na własnym rachunku, co nie jest opcją zapewnianą przez każdy bank. Chociaż niektóre instytucje bankowe oprocentowują konta bankowe swoich klientów, to w praktyce są to nieduże kwoty, które ciężko jest zauważyć.

Czy to zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To kliknij i zobacz, co zawiera solidna witryna (https://www.eccotravel.eu/birma/) – odnajdziesz tam równie intrygujące dane.

Znacznie korzystniejszy jest tak zwany cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami z użyciem karty debetowej. Niekiedy można także liczyć na ciekawe upominki, więc dobrze jest śledzić oferty i uruchomić konto w momencie, gdy będziemy mogli zdobyć w zamian aparat lub tablet.

Co zrobić, jeśli już masz konto bankowe (więcej o smartvest), ale chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy wypełnić wniosek w nowej placówce, w której chcemy mieć rachunek. Ominą nas wszelkie formalności, gdyż zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów czy twojego szefa. Nie zapominaj, by wskazać wszystkie osoby oraz instytucje, które powinny zostać powiadomione o tym fakcie, a unikniesz niepotrzebnych problemów. Polecamy też