Program lojalnościowy – jeden z najbardziej skutecznych sposobów zachęcenia konsumentów do skorzystania z oferowanych usług

przez | 10 lipca 2021
Liczba firm oraz sklepów funkcjonujących na nowoczesnym rynku jest rzeczywiście dość duża. Wobec tego, konkurencja nie śpi i potrzebna jest rozsądna walka o klienta. Dla zwyczajnego konsumenta taka sytuacja jest oczywiście jak najbardziej korzystna, jako że firmy konkurując o jego uwagę, przygotowują coraz bardziej atrakcyjne oferty. Jednym z rozwiązań, które wyróżniają się obecnie dużym zainteresowaniem są systemy lojalnościowe. Na czym one polegają? Czy rzeczywiście są w stanie zapewnić satysfakcjonujące efekty?

zapoznaj się z ofertą
Programy tego rodzaju mają na celu stworzenie odpowiedniej więzi pomiędzy określoną firmą, a jej klientem i zachęcić klienta do regularnego korzystania z proponowanej oferty.

Ten tekst wydaje się być naprawdę ciekawy? Myślimy więc, że przypadnie Ci do gustu też moja strona internetowa, na której umieściliśmy wiele rzetelnych detali.

Na przykład, sklepy internetowe dość często proponują możliwość zbierania punktów za zakupy. Określony zakup powoduje naliczenie stosownej liczby punktów, jakie są sumowane.

Za punkty można następnie otrzymać z reguły zniżkę na następne zakupy albo wybrać nagrodę. Rzecz jasna, im suma punktów jest większa tym lepiej, wówczas bowiem nagrody są dużo bardziej atrakcyjne. Dla wielu konsumentów jest to ważny powód, żeby zakupy faktycznie robić w danym sklepie.

Szukasz dodatkowych wiadomości na omawiany tu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź do serwisu (http://inoffice.pl/open-space/) a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

W podobny sposób postępują także firmy oferujące różnego rodzaju towary czy usługi. Okazuje się, że programy lojalnościowe zapewniają faktycznie bardzo dobre efekty oraz realnie oddziałują na zainteresowanie propozycją konkretnej firmy – praktyczne informacje. Są one więc doskonałym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy szukają innych dróg dotarcia do klientów.

Ciekawym rozwiązaniem są także karty stałego klienta. Otrzymuje się je z reguły po zakupach. Liczba koniecznych zakupów zależy oczywiście od polityki danej firmy. Karty uprawniają przykładowo do dostania atrakcyjnej zniżki na kolejne zakupy, więc klienci bardzo chętnie z nich korzystają. Szacuje się, że dziś, więcej niż połowa osób mieszkających na terenie Polski jest uczestnikiem systemu lojalnościowego. Najczęściej wybierane są systemy proponowane przez te sklepy lub firmy, których usługi oraz artykuły są dla danego klienta istotną potrzebą. Wtedy bowiem ostatecznie można zebrać rzeczywiście ogromną ilość punktów. Systemy tego rodzaju są często wprowadzane również przez stacje benzynowe.