Pomiary drgań są potrzebne do utrzymania zasad bhp

przez | 10 lipca 2021
Jeśli na danym stanowisku pracy używane są przeróżnego typu maszyny, to powinniśmy się liczyć z tym, że będą się na nim pojawiały słabsze lub mocniejsze drgania.

Dlatego należy regularnie wykonywać pomiary drgań, tak żeby mieć szansę określić, czy nie przekraczają one właściwej wartości, zwłaszcza jeżeli nasz podwładny przebywa większość ze swojego 8 godzinnego dnia pracy właśnie przy tym miejscu. W dodatku wykonywanie takich pomiarów pomoże nam w porę zorientować się, że konkretne urządzenie zaczyna się psuć, bo wówczas może się (www.fotoporcelana.net/) przydarzyć tak, że ilość tych drgań będzie się powoli powiększała. Nie mniej najważniejsze okazuje się to, aby przeprowadzać te pomiary ze względu na określenie, czy mieścimy się w odpowiednich normach określonych przez bhp.

Analizy wytrzymałościowe przeprowadzane są na większości urządzeń

Każde urządzenie działa pod obciążeniem.

Z pewnością pod tym linkiem dane tam zawarte niezwykle Cię zainteresują i dowiesz się dużo świeżych, podobnych informacji, które czekają na Ciebie właśnie tu.

Czasami oddziałujemy na nie siłą naszej ręki, jeśli np. kroimy coś nożem, a czasem oddziałują na nie znaczniejsze obciążenia, jak na przykład na koła samochodowe oddziałuje masa pojazdu plus jego ładunku.

pomiary

Autor: Dirk Vorderstraße
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to nim jakikolwiek przedmiot wejdzie na rynek, w pierwszej kolejności wykonywane są analizy wytrzymałościowe. Sprawdza się pod jakim obciążeniem jest w stanie przetrzymać konkretna rzecz, czy okaże się ona naprawdę mocna oraz czy nie zjawia się najmniejsze zagrożenie, że podczas stosowania się przełamie, lub zepsuje (wytrzymałościowe analizy w Takie analizy zezwalają także powiedzieć, jaka ma szansę okazać się maksymalna siła nacisku, którą możemy wywierać na ten materiał.

Musimy pamiętać o takich testach

Tego rodzaju testy okazują się bardzo ważne, gdyż otrzymane rezultaty, nie tylko zezwalają na określenie jak najlepiej korzystać z konkretnych sprzętów, lecz też pomagają określić czy są one całkowicie bezpieczne dla ich użytkowników. Przez to tak istotne jest to, żeby systematycznie przeprowadzać takie testy i sprawdzać, jak dane sprzęty będą się zachowywały z biegiem czasu.