Podatki – problem każdej właściciela firmy

przez | 10 lipca 2021
Prawdopodobnie większość osób, które mają styczność z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej ma świadomość, że nie jest to proste zadanie biorąc pod uwagę wszystkie przepisy, a przede wszystkim podatki, które systematycznie trzeba płacić swojemu państwu. Wielu fachowców bierze pod uwagę niekoniecznie wysokość opodatkowania firm, ale w szczególności uciążliwość przepisów podatkowych, w których ciężko jest się połapać.

sklep www

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Mnóstwo firm, nawet tych jednoosobowych, zatrudnia osobę zajmującą się księgowością, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mają ochoty, ani czasu zagłębiać się przepisy podatkowe. Weźmy dla przykładu rozliczanie z podatku VAT przez przedsiębiorstwa. Wystarczy popatrzeć na sposób rozliczania podatku VAT, żeby wiedzieć, że polski system podatkowy jest najprościej mówiąc, skomplikowany. Istnieją 2 rozwiązania w tym obszarze: metoda memoriałowa lub też kasowa . Pierwsza z nich polega na tym, że za dzień poniesienia kosztu bierze się ten, w którym doszło do zaksięgowania w oparciu o odpowiednie dokumenty, np. faktury. Pamiętajmy też, że w naszym kraju funkcjonuje podatek progresywny, którego nadrzędną zasadą jest to, że osoby zarabiające więpodatek (czytaj też vat ue)łacają znacznie wyższy % należnego podatku (więcej w tym temacie). Nie jest to system proporcjonalny, w którym każdy człowiek przekazuje na rzecz państwa konkretną kwotę pieniędzy z uwzględnieniem jednolitej stawki podatkowej.

Bez zwlekania zerknij tu – to prawdziwa gratka dla każdego zwolennika tematu, który tutaj prezentujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Po przekroczeniu konkretnego progu, możemy płacić nieproporcjonalnie więcej, niż osoby znajdujące się pod progiem. Z jednej strony nie jest sprawiedliwe wobec osób bogatszych, jednak z drugiej strony, takie osoby generalnie tego nie odczują, bowiem i tak zostaje im w portfelu sporo pieniędzy

.

roliczenie firmy

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Podatki – męczarnia każdego przedsiębiorcy
Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie powyżej poruszone, nawet prowadzenie sklepu internetowego może okazać się zbyt skomplikowane i kłopotliwe – czytaj ten artykuł. Nie jest natomiast tak, że wszyscy młodzi biznesmeni rezygnują ze swojej działalności po jakimś czasie. Przy dużym poziomie zaangażowania oraz determinacji można osiągnąć sukces nawet w rzeczywistości, w której funkcjonuje złożony system podatkowy. Niezbędne jest jednak szczegółowe przestudiowanie zróżnicowanych książek na ten temat. Znajdziemy je między innymi w internecie.