Planujesz uruchomienie własnego hotelu? Zadbaj o gustowną i wygodną odzież dla swoich pracowników!

przez | 10 lipca 2021
Osoby zatrudnione w obiektach hotelowych i restauracjach mają ciągły kontakt z podejmowanym konsumentem, co powoduje, że muszą wyglądać nienagannie i gustownie. Obowiązkiem właściciela firmy okazuje się zagwarantowanie im dostosowanej do danego stanowiska odzieży, która będzie wyróżniała się nie tylko wysoką estetyką, ale również będzie nad wyraz komfortowa.

W hotelu

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu odzież dla pracowników hotelu jest tak istotna?
Hotele zatrudniają rozległą załogę pracowniczą, zatrudnienie znajdują tu recepcjoniści, pokojówki, kucharze, kelnerzy, jak też menedżerowie i pozostali specjaliści. Wszyscy oni – w mniejszym bądź większym stopniu – mają kontakt (polecamy http://nota-bene.com.pl/) z klientem i powinni pozostawać do jego dyspozycji. To oczywiste więc, że pracownicy hotelu muszą wyglądać nienagannie i naprawdę elegancko, czyniąc na przybywających do hotelu gościach jak najlepsze wrażenie. Stanowią oni tak jakby wizytówkę całego miejsca, a ich wizerunek świadczy o tym, jak hotel jest zagospodarowany.

Jak powinna prezentować się odzież dla hoteli?
Odmienne stanowiska pracy zobowiązują do zastosowania różnych elementów odzieży, jednakże dobrze jest zachować garderobę całego zespołu w podobnym stylu (dobra strona). W wypadku recepcji i obsługi kelnerskiej zastosowanie znajdują eleganckie spódnice i spodnie, połączone z gustowną koszulą oraz kamizelką. Osoby zatrudnione w kuchni powinny otrzymać uniform kucharski razem z niezbędnym nakryciem włosów i obuwiem, a osoby trudniące się obsługą pokoi hotelowych – wygodne, a zarazem estetyczne mundurki. Komplety odzieży zamawiane dla wybranych pracowników można powiązać jednym charakterystycznym szczegółem, chociażby znaczkiem hotelu wyhaftowanym na kieszonce.

Nie tylko estetyczna, ale również wygodna
Obecnie oferta odzież dla pracowników hoteli i restauracji okazuje się bardzo szeroka, niemal w każdym mieście natrafimy na firmy specjalizujące się w produkcji uniformów służbowych. Czy to Katowice, Kraków czy Gdańsk – bez trudu natrafimy na bogatą ofertę, która pomoże nam dobrać optymalne stroje dla obsługi naszego punktu. Nie można zapominać, że odzież, w której pracownicy wypełniają swe obowiązki, musi okazać się nie tylko ładna i elegancka, ale również komfortowa. Poszczególne części nie mogą ograniczać ruchów, być zbyt obcisłe lub luźne, gdyż wygląda to bardzo nieładnie.

Będziemy zobowiązani za wszystkie komentarze z www. Są one dla nas kluczowe, ponieważ uświadamiają nam, czy nasze teksty trafiają do odbiorców oraz jak są rozumiane.

Należy dopilnować też, by komplety zostały uszyte z wysokiej jakości materii, która nie niszczy się pod wpływem prania i nie utraci koloru.