Objawy uzależnienia od Internetu – dzięki szybkiej interwencji możliwe jest z nim produktywnie walczyć

przez | 10 lipca 2021
Rozwój technologiczny jest czymś, co stanowczo niesie ze sobą dużo użytku. Ułatwia obywatelowi pracę w wielu dziedzinach, także w życiu codziennym umożliwia skuteczniejsze działanie. Niesie on jednak ze sobą też dużo zagrożeń. W szczególności tych związanych z różnorodnymi nałogami.

uzależnienie od internetu

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com
Typy uzależnieńJednostka od bardzo dawna spotyka się w swoim życiu z substancjami, które mogą powodować bądź powodują u niego uzależnienie. Czym właściwie jest uzależnienie? Jest to intensywna potrzeba zażywania jakiejś substancji bądź również realizowania jakiejś czynności. W formalnych klasyfikacjach schorzeń jest określane, jako zaburzenie. Uzależnienia dzielą się na uzależnienia fizyczne oraz psychiczne. Kiedyś walczono przede wszystkim z takimi typami nałogów jak: alkoholizmu, lekomania, narkomania oraz od tytoniu. Współcześnie spis rzeczy i substancji, które ludzi uzależniają jest zdecydowanie dłuższa. Zalicza się do nich hazard, jedzenie (ozonator) a przede wszystkim te związane z rozwojem technicznym, czyli komórka, komputer, gry oraz Internet. Ilość obywateli popadających w nałóg od tych technicznych nowinek jest bardzo duża i obejmuje ona wiele krajów wysoko rozwiniętych.

Czy mam objawy uzależnienia od Internetu?Jedną z coraz częściej uzależniających rzeczy jest Internet. To czy ktoś jest uzależniony zidentyfikować można poprzez pojawiające się u niego objawy uzależnienia od internetu. Jednym z nich jest przede wszystkim bezustanna potrzeba posiadania włączonego komputera i wielogodzinne korzystanie z Internetu, które wcale nie jest związane z pracą. Ta bezustanna potrzeba używania Internetu źle wpływa na funkcjonowanie człowieka w każdej sferze życia począwszy od płaszczyzny psychicznej przez fizyczną, społeczną, ekonomiczną a także rodzinną. Aby sprawdzić czy u jakiejś osoby pojawiają się objawy uzależnienia od Internetu można przeprowadzić test z pytaniami, których odpowiedzi z pewnością dadzą coś do przemyślenia. Iść można również po wsparcie do profesjonalisty gdyż w związku z narastającą liczbą jednostek uzależnionych od Internetu pojawia się coraz więcej ośrodków pomagających walczyć z tym nałogiem.