O czym nie może zapomnieć startujący biznesmen – praktyczny poradnik

przez | 10 lipca 2021
Otwieranie własnej firmy jest skomplikowane. Powinniśmy dopełnić wiele formalności, wymagany jest kapitał początkowy oraz odrobina… szczęścia. O czym jeszcze nie powinniśmy zapomnieć?

Logo

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Swoja działalność gospodarcza zaczyna się od idei. Eksperci z zakresu biznesu rozwiewają wątpliwości – udana działalność opiera się na unikalnym produkcie. Musi odpowiadać na potrzeby konsumentów i zaspokajać je. Najlepiej, aby wypełniało lukę rynkową, a zatem stanowiło towar albo usługę, jakich dotąd nikt nie zaoferował. Sam koncept to jednak dopiero początek. Nasz towar, choćby byłby najwyższej klasy, nie przykuje uwagi konsumentów, jeśli nie zatroszczymy się o jego należyte opakowanie. Pamiętajmy o roli kolorów – czerń pasuje do towaru luksusowego, niebieski – do produktów dedykowanych dla dzieci, zielony – do tych produkowanych w sposób naturalny, a pomarańcz – do firm, które pragną zaakcentować swoją innowacyjność. Decydując się na kolorystykę opakowania, pamiętajmy, że musi ona uzupełniać logotyp, to znaczy konkurencji (polecamy kliknij aby zobaczyć więcej) towarowy (sprawdź informacje na ten temat). Powinniśmy zlecić jego wykonanie profesjonalnemu fachowcowi.

Zaintrygował Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten link. Inne tego typu treści znajdziesz również tu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zalozyc-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza).

Dzięki temu będzie ono niepowtarzalne, przyciągnie uwagę potencjalnych klientów i zręcznie nawiąże do charakterystyki produktu.

Sam logotyp to jednak nie wszystko. Musimy zatroszczyć się o jego zagwarantowanie. Prawo ochronne na znak towarowy jest po stronie jego właściciela i nakłada kary dla tych, którzy próbują go sobie przypisać. Powinniśmy jednakże pamiętać, że samo zlecenie wykonania zrobienia znaku towarowego nie zapewnia jego zabezpieczenia. Jeśli rozkręcamy firmę na Pomorzu, wprowadźmy w wyszukiwarce hasło „biuro patentowe Gdańsk”, a znajdziemy dane najbliższej siedziby. Na miejscu otrzymamy wszelkie informacje, a pracownicy wytłumaczą, jak funkcjonuje prawo ochronne na znak towarowy. Wykaz placówek znajdziemy też na stronie online Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Musimy jedynie kliknąć w pole wyszukiwań i wprowadzić sekwencję „biuro patentowe Gdańsk”. Otrzymamy nie tylko dane placówek, ale także wiadomości o różnego rodzaju ventach, konferencjach oraz odnośniki do publikacji poświęconych zagadnieniu.