Nie zapomnij, by przekazać 1% odprowadzanego podatku, to bardzo ważne

przez | 10 lipca 2021
Z nadejściem kolejnego roku nadchodzi czas, gdy podatnicy muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację podatku za rok poprzedni. To także idealna okazja, żeby uczynić coś pożytecznego oraz oddać część swojego podatku dla działających fundacji, stowarzyszeń i osób szukających pomocy. Jest wiele organizacji, którym okaże się przydatna każda złotówka od rozliczających się.

Miej świadomość, że masz takie prawo

Dzieci

Autor: juan fernando posada aguirre
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo, że każdego roku sporo się o tym mówi, ciągle nie każdy człowiek okazuje się świadom, że ma prawo rozdysponować malutką cząstką swojego podatku i przekazać ją na organizacje pożytku publicznego. Chodzi zaledwie o 1% podatku, mimo wszystko w wypadku tego typu komórek ważny jest każdy grosz – przykład.

Organizacje wykorzystują później te środki w własnej działalności: w pomocy chorującym maluszkom lub starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzakami czy w akcjach ekologicznych. Istnieje mnóstwo różnych organizacji, jak także prywatnych osób będących pod opieką fundacji, jakie wymagają pomocy, zatem z pewnością każda osoba znajdzie kogoś, komu zechce pomóc.

Przekazanie 1% jest bardzo proste
Przekazanie 1% podatku okazuje się dla podatnika bardzo łatwe oraz absolutnie nie wiąże się z kosztami. Po prostu deklarujący zeznanie podatkowe ma możliwość zadysponować częścią własnego podatku oraz przekazać te środki w ręce, które je wykorzystają, zamiast do skarbówki. Samo przekazanie 1% polega jedynie na wpisaniu odpowiedniej deklaracji we wskazanej rubryce formularza – . Należy wpisać tam numer KRS komórki, jaką chce się wspomagać częścią swojego podatku oraz sumę.

Rzetelna informacja spod linku (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/odszkodowania) przyda się na każdym kroku. Zatem zapraszamy do przeczytania naszego następnego artykułu. Znajdziesz go pod poniższym linkiem.

Z oznaczeniami KRS poszczególnych komórek można zapoznać się na ich stronach w sieci.

Nie wiesz komu oddać własny 1%?
Czasem podatnicy rezygnują z oddania 1% podatku, bo nie mają pojęcia, komu mogliby przekazać te pieniądze, albo po prostu kwota zdaje im się bardzo mała. Tymczasem nie można w ten sposób rozumować, bo grosik do grosika zbiera się suma, jaką fundacje mogą wykorzystać w własnej pracy.

Wiele fundacji opiera swoje działanie jedynie na darowiznach darczyńców i dla nich 1% podatku staje się przysłowiowym „być albo nie być” – czytaj – poradnik (zobacz porady dla pracowników) podatnika. Kiedy zaś nie ma się pojęcia, jaką fundację wybrać, można zapoznać się z ich listą w internecie lub rozpytać wśród znajomych, czy ktoś nie szuka wsparcia.