Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

przez | 26 lipca 2021
Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, zagraniczne podróże. Systematycznie decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. W związku z tym łatwiej ją spłacać. Dodatkowo, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-pod-kontrakt) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym przypadku nie domaga się zabezpieczenia.
Wrocław (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, toteż przy terminowej spłacie okażemy się pewnym klientem.

Zamiast kilku, przeważnie niejednakowych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Niestety

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

razem z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Co prawda wolność kosztuje – mimo, iż posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż standardowych kredytach. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, wciąż jest to satysfakcjonująca propozycja.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, dlatego jeśli sądzimy, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, powinniśmy negocjować je z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.