Nie ma potrzeby wystawać w wielkich ogonkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek możemy rozliczyć przez internet, szybko i wygodnie!

przez | 10 lipca 2021
Od rozliczania podatku i sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który trzeba wypełnić. Dla wielu osób bywa to dosyć uciążliwe, gdyż trzeba poszukiwać biura rachunkowego lub osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w długiej kolejce, by przedłożyć gotowy druk w Urzędzie Skarbowym. Warto wiedzieć, że nie musi tak się dziać! Wszak pit2015 można wypełnić osobiście, a kolejek również można uniknąć, deklarując podatek online.

Nie obawiaj się rozliczać pitów!

Przepisy, formularze oraz podatki – połączenie wspomnianych słów budzi w ludziach obawę i jest powodem, że niejednokrotnie nie zamierzają oni własnoręcznie wypełniać swych deklaracji. Boją się, że okaże się to nazbyt trudne, albo że omylą się w którymś miejscu, a potem będą musieli się tłumaczyć z pomyłki i nanosić korektę. Bardzo często powierzają więc swe deklaracje księgowym albo bardziej zorientowanym w sprawach podatkowych znajomym. Tymczasem z wykorzystaniem prostego i funkcjonalnego programu można rozliczyć się osobiście i wcale nie będzie to trudne.
pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A potem można unikać kolejek!

Nikt nie lubi stać w kolejkach oraz tracić w nich drogocenny czas. Podatnicy nie są tutaj wyjątkiem. W sytuacji, jeśli chce się oszczędzić czas (zobacz liczba godzin) i uniknąć oczekiwania w urzędzie, idealnym rozwiązaniem będzie rozliczanie pit 2015 online (pełen artykuł). Ta komfortowa opcja istnieje w naszym kraju już od paru lat, a z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz większe powodzenie. Właściwie to jedyna ewentualność, żeby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym czy konieczności posyłania deklaracji listem.


I jeszcze nie zapomnij o 1%

Przy okoliczności rozliczania pitów, warto pamiętać o potrzebujących, zwłaszcza że raz do roku możemy się im przysłużyć, nie dobywając swojej kieszeni! Po prostu uzupełniając deklarację podatkową, warto wprowadzić we wskazaną rubrykę oznaczenie KRS organizacji pożytku publicznego – rozlicz pit online. Dzięki temu 1% podatku nie pójdzie do Skarbu Państwa, ale zasili konto wskazanej fundacji czy instytucji. To bardzo istotny aspekt deklaracji podatkowej, nie można go lekceważyć, sugerując się, że 1% podatku to maleńka sumka. Z takich maleńkich sum zbierze się znaczniejsza, która z pewnością komuś pomoże.