Nie chcesz angażować fachowca? Sprawdź, w jaki sposób podłączyć gniazdko antenowe

przez | 10 lipca 2021
Masz do przyłączenia komputerowe gniazdko antenowe, ale nie chcesz wynajmować fachowca? Możesz zrobić to sam, wystarczy, że starannie zaznajomisz się z instrukcją, a wszystko pójdzie tak jak chciałeś i będzie działać, jak trzeba.

przeczytaj więcej na stronie internetowej

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze to nie zakładać go blisko gniazd elektrycznych, ponieważ mogą występować problemów z sygnałem. Przez to TV nie będzie właściwie odbierać programów, my natomiast nie będziemy mogli w spokoju oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odległość powinna wynosić około dwadzieścia pięć centymetrów, wtedy nie będziemy zmagać się z takimi komplikacjami i koniecznością przenoszenia gniazdka, co oczywiście wiąże się z dodatkową pracą.

Po drugie gniazda antenowe występują w dwóch wersjach, co trzeba mieć na uwadze, zanim zdecydujemy się na wybór jednego z nich.

Masz ochotę zgłębić więcej na opisywany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem automaty do gier serwis znajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Pierwszą wersją jest wersja nadtynkowa, drugi typ to natomiast gniazdka podtynkowe, do których potrzebny jest zakup puszek instalacyjnych. Ostatnią istotną sprawą jest zapamiętanie o potrzebie zamontowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w którym chcemy skorzystać urządzeń, do jakich działania są niezbędne. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni przeciągać kabla (zobacz obciążalność prądowa przewodów) antenowego przez połowę pokoju, lecz przyłączymy go do gniazdka położonego najbliżej TV. Przejdźmy do samej instrukcji instalacji gniazdka. Na początek przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a potem odkręcamy śrubę dociskową. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie przewodu antenowego do zacisku. Kierunek wyznaczają nam strzałki umieszczone na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umieszczeniu przewodu dokręcamy z powrotem śrubę dociskową i montujemy gniazdo w puszce instalacyjnej, jeżeli zdecydowaliśmy się na wersję podtynkową. Na koniec nakładamy ramkę oraz pokrywkę na korpus zamontowanego gniazdka. Instrukcja nie jest ciężka, toteż powinna dać sobie radę z nią nawet osoba montująca niniejsze gniazdko pierwszy raz. By mieć gwarancję, że wszystko odpowiednio działa, podłącz telewizor, aby cieszyć się sposobnością odbierania programów.Teraz już wiesz, jak podłączać gniazda komputerowe i antenowe (przeczytaj więcej). Nie powinieneś napotkać żadnych problemów, jeśli będziesz kierować się powyżej scharakteryzowanymi wskazówkami. Dlatego dokładnie trzymaj się instrukcji, a wkrótce wszystko będzie działać zgodnie z planem.