Należy dobrze wszystko zaplanować, żeby programy lojalnościowe okazały się skuteczne i już na początku nie odstraszyły klientów

przez | 10 lipca 2021
Posiadanie stałych nabywców jest marzeniem każdego sprzedawcy. Weźmy pod rozwagę salony fryzjerskie, a przekonamy się, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe.

Włosy raz obcięte po 3 tygodniach odrastają i ponownie trzeba pójść się do fryzjerki. Z tego powodu właścicieli salonów chcą, aby panie po czterdziestce przywiązały się do jednego miejsca, w którym również pomalują sobie włosy i zrobią trwałą. Świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu bywa zatrudnienie fryzjerki, która potrafi łatwo nawiązywać nowe kontakty. Programy lojalnościowe (kliknij)

kliknij

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

bywają następnym krokiem do tego, żeby usługobiorca nie zmienił wizytowanego miejsca. Jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest na przykład wprowadzenie kuponów rabatowych, które bardzo dobrze znamy z zakupów w supermarketach. Ich naczelna zasada bywa dość prosta do określenia: za każdą wizytę bądź dokonanie sprawunków klient dostaje punkty, które potem może wykorzystać i zapłacić mniej np. za co dziesiąte strzyżenie bądź za często nabywane towary.

Podobnie postępują reprezentanci innych branż.

Teraz prezentujemy ten artykuł – jeśli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule (http://raczynski-kancelaria.pl/specjalizacje-prawo-odszkodowan). Upewnij się, może to także wyda Ci się cenne.

Programy lojalnościowe oferują zarówno operatorzy telewizji cyfrowej, jak i telefonii komórkowej. Konkurencja w tych branżach pozostaje w miarę spora, zatem o konsumenta trzeba walczyć i zaoferować coś ekstra. Niższy abonament lub dodatkowe minuty na rozmowy ze znajomymi to tylko wybrane chwyty marketingowe, jakimi posługują się koncerny telekomunikacyjne. Niekiedy można także dostać darmowe wejściówki do multikina, a nawet na basen.

Programy lojalnościowe będą skutecznie funkcjonowały, jeżeli klient uzna, że dany rabat rzeczywiście przynosi mu profity. Marketingowcy już dawno temu tak przyzwyczaili członków polskiego społeczeństwa do wszelkiego rodzaju bonifikat, że obecnie właściwie każdy kupujący zaczyna pomału zastanawiać się nad możliwymi korzyściami dla siebie, jeżeli przy kasie otrzymuje następną kartę rabatową.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej mocne strony danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

I co najistotniejsze, potrafi w wielu przypadkach najzwyczajniej odmówić wzięcia takiej karty. A przy okazji warto wspomnieć, że wyżej omówione programy nie zawsze wystarczą, bo jak usługobiorca zniechęci się niespodziewanym podwyższeniem miesięcznych rachunków, to od szybkiej rezygnacji z usługi już nic go nie powstrzyma.