Najładniejsze makiety i proces wykonania produkowanych z kamienia nagrobków.

przez | 10 lipca 2021
Kamień znany już w starożytności używany był w budownictwie. I swoje zastosowanie ma po dziś dzień. Owy kamień nim będzie wykorzystany musi być wpierw całkowicie przygotowany. Kamieniarz bo tak nazywa się osoba frapiąca się wydobywaniem a także późniejszą obróbką , wydobywa z kamieniołomu odpowiednie ilości bloków kamiennych. To jeden z niewielu zawodów istniejących w dalszym ciągu.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
I raczej nie wróży nic żeby miało ulec zmianie. Przede wszystkim dlatego, że niejeden z nas posiadał okazję udać się na pogrzeb kogoś bliskiego albo znajomego. Te cudownie wykonane nagrobki – (zapraszam tutaj…) są istotnie wykonaniem niejednego kamieniarza. Gdy spotka nas w życiu bardzo smutna sytuacja, jaką istotnie bywa śmierć, musimy się zająć całą oprawą pogrzebową. Oprócz mszy w kościele, pochówku na cmentarzu czy też stypy do naszego zadania powinno się poszukać właściwy pomnik na grób. Idąc do przedsiębiorstwa kamieniarstwo Warszawa mamy satysfakcję dobrze wykonanej pracy owego pomnika, jaki sobie wymarzymy. Nagrobki – (rekomendują nas) wyprodukowane bywają zazwyczaj ze skał metamorficznych jak i magmowych. Natomiast nim wykonany zostanie fantastyczny granitowy pomnik, kamień powinien przebyć bardzo długą drogę od wydobycia do końcowej obróbki. Kamień po wydobyciu a także przetransportowaniu do zakładu, zostaje przecięty na odpowiedniej wielkości płyty.

Kamień bywa niebywale mocnym surowcem, jednak do tego bardzo kruchym jak i można go łatwo u szczerbić. Dlatego do przecinania stosowane są bardzo szczegółowe diamentowe tarcze, które dodatkowo chłodzone są wodą. Następnie tak pocięte kawałki oddawane są do czyszczenia i polerowania. Po owej obróbce standardowo przetransportowane są do mniejszych zakładów kamieniarskich. Sprawdź więcej tutaj: ciekawe źródło informacji na ten temat.

Z kolei tam cięte są na odpowiedniej wielkości fragmenty, z których powstaje ostateczny produkt w postaci cudownych pomników. Każdy zakład kamieniarski, który trudni się w twórczości nagrobków ma tak zwane nagrobki galeria, w której wystawiane zostają przedstawione wykonane pomniki, wazony i inne produkty z tegoż surowca. Małe warsztaty właśnie, dzięki takim galerią zapewniają sobie doskonałą sprzedaż, dzięki czemu mogą utrzymać się na rynku. Zobacz galerię: .