Nabycie willi to bardzo doniosła decyzja, warto więc upewnić się czy jesteśmy na nią przygotowani

przez | 3 września 2021
Coraz więcej osób snuje marzenia o posiadaniu willi pod miastem. Mieszkańcy takich miejscowości jak Kraków, Warszawa czy Wrocław przenoszą poza ich granice, aby korzystać z oczywistych uroków życia bliżej przyrody, lecz w tym samym czasie nie przebywać w całkowitej ciszy.

W poszukiwaniu najlepszej oferty, dobrze jest zajrzeć do niezastąpionego Neta – można wtedy w wyszukiwarce wpisać chociażby takie hasła jak: nowe domy okolice Krakowa), wille w pobliżu warszawy czy piękne domy pod poznaniem.

budynki

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy być pewni, że ciekawych rezultatów będzie pod dostatkiem. Zamieszkiwanie w pobliżu wielkiego miasta ma sporo zalet; szczególnie, co jest wyjątkowo istotne dla zdrowia, powietrze jest mniej zanieczyszczone, dodatkowo nie jesteśmy skazani na hałas i możemy być spokojni, iż żaden głośny koncert nie zmarnuje nam popołudnia. Kolejnym ewidentnym plusem życia za miastem jest mnogość obszarów, gdzie można wędrować. Nierzadko domy znajdują się są na obrzeżach puszczy, co daje wspaniałe możliwości organizacji wypadów pieszych oraz na dwóch kółkach.

Jeśli przeglądasz ten wpis, to znaczy, że opisywany temat nieprawdopodobnie Cię zaciekawił. Jeśli tak w rzeczywistości jest, to kliknij tutaj i zobacz przydatne notatki.

Posiadanie sporej działki także wlicza się do zalet – bez problemu zorganizujemy grilla, rozłożymy namioty dla dzieci lub też zwyczajnie położymy się na dopiero co ściętej trawie, przymkniemy oczy i pomarzymy.

Niestety wszystko co posiada dobre strony, ma też i te trochę słabsze. Przede wszystkim bycie właścicielem domu związane jest z większymi kosztami, nawet pomijając koszt samego budynku. Chodzi głównie o nieustanne naprawy. Poza tym, jeżeli śnimy o pięknym ogrodzie, powinniśmy troszczyć się o niego i to nie tylko raz na jakiś czas. Kwiaty potrzebują troskliwej pielęgnacji i nawadniania. Jeśli postanowimy zamieszkać pod miastem, dobrze jest też mieć na uwadze, że właściwie nie da się tam żyć bez auta. Wycieczka do śródmieścia może stać się dość czasochłonnym przedsięwzięciem i niejednokrotnie postanowimy, że wygodniej będzie zostać w domu, co pewnie odbije się na poziomie życia towarzyskiego. Warto też zastanowić się czy bardziej opłaca się zakupić dom i klimatyzator zewnętrzny cena wcześniej zamieszkały czy całkowicie nowy – tutaj decyzja zależy głównie od grubości naszego portfela oraz personalnych preferencji. Zanim zatem wstukamy w sieci hasła w stylu: nowe domy okolice Krakowa – albo

wyjątkowe domy pod Wrocławiem, dobrze jest na spokojnie zastanowić się, jakiego życia pragniemy oraz czy jesteśmy przygotowani na posiadanie własnej willi.