Kilka cennych uwag dla tych rodziców, którzy wychowują nastolatków zafascynowanych komputerami

przez | 10 lipca 2021
Bycie rodzicem jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym, a równocześnie wiąże się z ogromem obowiązków. Razem z rozwojem nowoczesnej techniki, a zwłaszcza technologii informatycznej, na młodego człowieka zaczyna czyhać coraz więcej niebezpieczeństw. Jednakże z drugiej strony niełatwo byłoby zakazywać korzystania z notebooka – przecież, jak przypomina znane powiedzenie, zakazany owoc jest najsmaczniejszy. Należy więc nade wszystko tłumaczyć córce, jak rozsądnie korzystać z zasobów internetu i wskazać sytuacje, w których dwunastolatek ma zachować wyjątkową czujność, a nawet sygnalizować o niepokojących zachowaniach innych internautów.

ojciec z córką

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz takich działań, czyli tych czysto zapobiegawczych, trzeba także zadbać o to, aby nasza pociecha nie miała dostępu do witryn internetowych propagujących artykuły o erotycznym zabarwieniu. W tym przypadku warto zwłaszcza mieć na względzie uczniów gimnazjów, którzy nie tylko doskonale wiedzą jak zablokować stronę internetową, ale również jak ją odbezpieczyć. Niestety rodzice nieczęsto nadążają za swoimi dziećmi, a umiejętności osób dorosłych niekiedy ograniczają się jedynie do zrobienia zakupów online albo sprawdzenia programu telewizyjnego czy skrzynki mailowej. Można jednakże zakupić, a później zainstalować program antywirusowy, który posiada dodatkową funkcję – tzw. kontrolę rodzicielską.

Dzisiaj tylko w niektórych domach są ustawiane na biurkach komputery stacjonarne, do których posiadają dostęp wszyscy członkowie rodziny, ponieważ coraz częściej korzysta się z laptopów lub hero 9 black smartfonów. Jednak bez względu na taki fakt, każdy z mieszkańców pragnie zachować choć odrobinę prywatności, dlatego powstają indywidualne konta użytkowników.

Przejdź do serwisu twórcy (https://magazynauto.pl/wiadomosci/cupra-formentor-w-najbardziej-sportowej-wersji-z-silnikiem-2-5-r5,aid,580), jeśli zaintrygowały Cię informacje zawarte w tym artykule. Tam otrzymasz o wiele więcej szczegółów.

Żeby jeszcze lepiej chronić niezwykle istotne informacje, dla przykładu rozliczenie domowego budżetu czy nieco wstydliwe zdjęcia z wakacji, należy pomyśleć o całkiem prostych, a równocześnie efektywnych czynnościach. A mianowicie, wystarczy sprawdzić w internecie, jak zabezpieczyć folder hasłem, aby nikt niepowołany nie miał dostępu do tajnych danych.

Internet

Autor: CTEP AmeriCorps
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nasz trzynastolatek pasjonuje się nowymi technologiami internetowymi, to warto zadbać o to, aby jego upodobania nie koncentrowały się tylko na grach. Można przykładowo wyliczyć korzyści, które niesie ze sobą sensowne wykorzystanie zasobów internetu. Kto teraz uwielbia rozmawiać z przyjaciółmi za pośrednictwem portali społecznościowych, ten w przyszłości będzie doskonale orientował się, że fan page w celach zarobkowych nie bywa aż tak karkołomnym zadaniem, jak można byłoby sądzić. Szczególnie gdy ma się kilkunastoletnią praktykę – przecież wiedzę encyklopedyczną można dość szybko uzupełnić.