Kiedy nasza znajomość języka obcego nie jest wystarczająca

przez | 10 lipca 2021
Są momenty, gdy nasze kompetencje są zbyt marne. Możemy przeprowadzić remont mieszkania, ale do jakiegoś momentu, ponieważ nie wiadomo, czy poradzimy sobie z kładzeniem gładzi lub czy właściwie zainstalujemy szafę wnękową.

Możemy także zrobić najprostsze samochodowe naprawy, lecz już z czymś poważniejszym jedziemy do mechanika, który zaglądnie pod maskę. Identycznie jest z językami obcymi, znamy na jakimś poziomie, powiedzmy angielski, ale jak przyjdzie do tłumaczeń technicznych, to już sobie z tym nie poradzimy.

Takiego rodzaju tłumaczeniami zajmują się fachowe biura tłumaczeń. Zatrudniają we własnym sztabie ludzi odpowiedzialnych za konkretne języki i poszczególne zagadnienia – rekomendujemy biuro tłumaczeń Warszawa. Z językiem jest tak, że albo umiemy go trochę, co nam wystarcza, ażeby się jako tako porozumieć, albo studiujemy go, aby poznać go lepiej, żeby specjalizować się w danej dziedzinie.

Różnego typu profesjonalne tłumaczenia techniczne to jedno, są przecież tłumaczenia – (tłumacz przysięgły języka ukraińskiego) prawne, czyli tłumaczenia różnorodnych dokumentów, są tłumacze prozy, choć to już branża bardziej hermetyczna i wysoce konkurencyjna. Bardzo często są wymagani znawcy języka angielskiego, niemieckiego i holenderskiego.

Słownik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dlaczego właśnie tych języków?

Odpowiedź jest zaskakująco łatwa. Do Wielkiej Brytanii i Holandii na zarobek wyjeżdża rzesza naszych rodaków, a gdy już wracają do Polski muszą się rozliczyć i dostać tym sposobem niemały zwrot, jak na nasze polskie pieniądze (w Holandii przecież zarabiali w Euro, a w Wielkiej Brytanii w funtach). Powstały biura, żeby pomóc takim osobom, przetłumaczyć właściwie wszystkie dokumenty i uzyskać pełny zwrot. Jeśli chodzi o Niemcy to także chodzi o zarobek i te rozliczenia, ale też, a może przede wszystkim do przełożenia na polski istnieją różnorodne dokumenty techniczne, w największej liczbie przypadków, kiedy sprowadzamy z Niemiec samochód.

By przełożyć na polski umowę zakupu auta czy kartę pojazdu potrzeba osoby, która przetłumaczy to dokładnie, nie jest to bowiem zadanie w stylu: „jakoś to się zrobi, daj spróbuję”. Jeśli tak podejdziemy do tej kwestii to możemy być pewni, iż stworzymy sobie więcej problemów niż to warte. Zamiast tego, zamiast zbyt dużej wiary we własne moce lepiej oddać takie dokumenty fachowcom, którzy nie dość, że nie zrobią żadnych błędów, to przetłumaczą to w sposób profesjonalny.

Ona jest wprost nieszablonowa – szczerze zalecam tę witrynę. Jeżeli masz chęć pogłębić obszar swej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odnośnik.

Do tłumaczenia umów rekomendujemy biuro tłumaczeń Prolexico.