Jeżeli musisz zmierzyć się ze śmiercią bliskiej osoby, wtedy z pewnością przydadzą Ci się nasze porady

przez | 10 lipca 2021
Śmierć osoby bliskiej na pewno nie jest fajnym wydarzeniem w życiu żadnego człowieka. Jeśli musisz się z tym zmierzyć, wówczas zazwyczaj nie wiesz, za co się zabrać. Z jednej strony masz żałobę i zwykle ochotę na schowanie się w sypialni, z drugiej jednak strony musisz załatwić sporo formalności, które niewątpliwie nie mogą poczekać. Kiedy chcesz przejść przez ten okres łagodnie, wówczas powinieneś rozejrzeć się za salonem pogrzebowym, który zapewni Ci kompleksową opiekę i zorganizuje większość kwestii za Ciebie.

Zazwyczaj najbardziej istotną kwestią jest zorganizowanie pogrzebu. Ten zwykle odbywa się w ciągu pierwszych trzech dni po śmierci. Kiedy zmarły miał na przykład wybrane miejsce na cmentarzu albo zwyczajnie macie rodzinny grobowiec, wtedy sprawa nie jest aż tak skomplikowana. Jeżeli natomiast nie zachodzi taki wypadek, wtedy musisz nie tylko wybrać dany cmentarz, ale także wykupić w nim kwaterę. To często jest wielce trudnym zadaniem – sam Wrocław ma na swoim terenie na przykład kilkanaście różnych cmentarzy.

Pogrzeb

Autor: Sean Kelleher
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie wiesz, na który z nich się zdecydować, wówczas powinieneś zasięgnąć porady pracownika zakład pogrzebowy – (Memento – zakład pogrzebowy) – on bez wątpliwości będzie w stanie coś Ci doradzić.
Z pogrzebem wiąże się również jeszcze jedna sprawa – musisz zdecydować, czy decydujesz się na tradycyjny pogrzeb czy też może interesuje Cię kremacja ciała. W tym drugim przypadku czeka Cię nieco więcej formalności, jednak z drugiej strony popularność kremacji stale rośnie. Być może dobrze rozważyć również taką możliwość.
Nie mniej istotnym problemem jest transport zwłok. Kiedy Twój bliski umarł w szpitalu, wówczas zwykle dochodzi kwestia przetransportowania trumny do Twojego domu, a dopiero następnie na cmentarz. Jeśli nie chcesz brać udziału w tradycji wystawiania trumny w domu, wtedy możesz zorganizować transport prosto na cmentarz – bez wątpienia zaoszczędzi Ci to wiele bólu.
Po pogrzebie powinieneś rozważyć sprawę zorganizowania stypy dla bliskich.Autor: Zakład pogrzebowy – oferta – memento

To paradoksalnie może być dobra okazja do tego, aby zobaczyć się z dawno nie widzianymi bliskimi i poprawić Wasze relacje. Obecnie mnóstwo restauracji oferuje swoim klientom możliwość zorganizowania takiego przyjęcia – być może warto skorzystać z tej możliwości. Kiedy nie masz ochoty na organizowanie stypy, wówczas możesz zrzucić ten obowiązek na zakład pogrzebowy – obecnie wiele z nich świadczy naprawdę kompleksowe usługi w zakresie organizacji pogrzebów, dlatego można skorzystać z takiej możliwości.