Jesteś ścisłowcem? Oto zawody, które mogą dać Ci prestiż i duże pieniądze

przez | 3 września 2021
Planujesz pójść na studia, lecz nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, co cię ciekawi? Wiesz, że nieźle się uczysz, a przedmioty ścisłe to twoja mocna broń? Nie powinieneś się więc zamartwiać, ponieważ akurat osoby ze zdolnościami technicznymi odnajdują zatrudnienie prędzej, a co też istotne w większości dostają poważniejsze pieniądze. Wyobraź sobie studia jako etap, za jakim kryje się przyszłe zatrudnienie. Dobierz studia pod względem przyszłego rozwoju zawodowego.

zestaw komputerowy na stole

Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com

Zapoznaj się z listą zawodów, w których z łatwością poradzą sobie ludzie ujawniającyzdolności matematyczne. Na pierwszy ogień idzie lekarz.

Opisywana tutaj problematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź dalej, który proponuje zbliżone tematy.

Tak, lekarz powinien odznaczać się zdolnościami matematyczno-fizycznymi, choć wielu łudzi się, że tak nie jest. Studia medyczne są zdecydowanie wymagające, zresztą już się na nie dostać (trudne egzaminy wstępne i mnóstwo chętnych na jedno miejsce) pokazuje, że jest to obszar zarezerwowany dla najbardziej wytrwałych.

Nie przejmuj się jednak, bo możesz robić mnóstwo innych rzeczy. Interesują cię komputery, informatyka, a przy tym lubisz i rozumiesz matematykę? To może informatyka, a po ukończonych studiach praca jako programista lub jako tester it? Oba te zawody cieszą się coraz większą popularnością, a tym bardziej, istnieją coraz większe przeszkody, żeby obsadzić każde miejsce pracy.

Przyczyną jest wiele propozycji zatrudnienia, a nieduża ilość kandydatów spełniających kryteria. Wielu także specjalistów wyjeżdża do innych krajów, gdyż tam dostaną jeszcze czytnik kodów paskowych większe pieniądze. Oczywiście, wszystko zależy od tego, którym językiem programowania chcesz się zajmować, lecz każdy programista czy tester oprogramowania zajmujący się na przykład testami manualnymi zarobi porządnie.

Jeśli jesteś niezły w liczeniu i wzorach to może wybierz budownictwo. Możesz zostać po tym kierunku kierownikiem budowy. Osoba na takim stanowisku ma pracę odpowiedzialną, ale również bardzo dobrze wynagradzaną. Wiadomo, nie jest prosto od razu stać się kierownikiem, lecz upór, wrodzona inteligencja, wiedza i doświadczenie pomogą tobie uzyskać upragniony cel.

Miej na uwadze, że wybór jest większy, tylko do ciebie i twoich zainteresowań zależy, w którą stronę pójdziesz. Podane przez nas pomysły są jednakże bardzo prestiżowe i świetnie opłacane, tak więc jeśli będziesz się zastanawiał pomyśl o tych trzech zawodach.