Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat znaków towarowych czy też znaczka praw autorskich to skonsultuj się z rzecznikiem patentowym!

przez | 10 lipca 2021
W obecnych czasach każdy biznesmen powinien posiadać wiedzę na temat własności przemysłowej. Sporo jest ludzi, którzy tylko czatują na pomyłkę najogromniejszych korporacji. Każda sensacyjna wiadomość może obrócić świat do góry nogami. Z tej racji, jeśli pragniesz założyć własną działalność gospodarczą to istotne jest, aby wiedzieć kilka kluczowych rzeczy, by już z początku nie popełnić karygodnego błędu.

Rzecznik patentowy

Autor: Amelia Andersdotter
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnym wyjściem dla Ciebie będzie rozmowa z doświadczoną osobą, jaka ma niezwykłą wiedzę na temat własności przemysłowej. Tą osobą w województwie pomorskim jest rzecznik patentowy Gdańsk, który udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Posiada on wiedzę prawniczą , a także techniczną, przez co będzie nam potrafił pomóc w kilku kwestiach. Na dodatek rzecznik patentowy w Gdańsku ma obowiązek obserwować wszelkie dotychczasowe trendy w różnych branżach. Przez co podpowie nam w który projekt wskazane jest, aby zainwestować pieniądze.

Jeżeli będziemy mieli już gotowy pomysł, jaki naszym zdaniem osiągnie sukces na rynku to trzeba przejść do następnego etapu. Jest to rejestracja znaków towarowych, jaka niekiedy jest bardzo czasochłonna. Najważniejszym kryterium jest wypełnienie wymagań formalnych, jakie założone są w przepisach prawnych. Dla wielu osób rejestracja znaków towarowych, to ogromny kłopot, gdyż szalenie ciężko nazbierać jest wszystkie wymagane dokumenty. Jeśli jednak uda nam się to zrobić, to wtenczas Urząd Patentowy RP przyjmie zgłoszenie, przebada i następnie wyda orzeczenie, w którym zaakceptuje, bądź odrzuci nasz wzory (polecamy link) towarowy.

Najczęściej znakiem towarowym staje się wyraz bądź znak graficzny, jak najbardziej pojawiają się też znaki (zobacz rejestracja marki handlowej) słowno-graficzne. Ważkie jest to, by podczas tworzenia własnego znaku towarowego zwrócić uwagę jaki znak posiadają pozostałe przedsiębiorstwa. Albowiem najważniejszym kryterium, aby znak był dopuszczony jest to, aby dał się on bezdyskusyjnie odróżnić od innego. Jeśli zachodzi możliwość omyłki to nasz wniosek może zostać odrzucony

O ile jesteś autorem jakiegokolwiek arcydzieła warto wiedzieć jaki jest znaczek praw autorskich, aby za każdym razem wiedzieć jak oznakować swoje dzieło. Warto wiedzieć, że znaczek praw autorskich został wprowadzony przeszło 100 lat temu. Jeśli nie jesteś pewny co powinieneś zrobić przed wydaniem numeru bądź przed otworzeniem zakładu pracy, to skontaktuj się z profesjonalnym rzecznikiem patentowym, a Twoje obiekcje zostaną rozwiane.