Jakiego rodzaju korzyści zapewniają gry? Czy są zagrożeniem, czy można się od nich uzależnić? Co wiadomo na ten temat?

przez | 10 lipca 2021
Konsole, tablety oraz komputery, a również standardowe telefony komórkowe, to urządzenia, jakie aktualnie służą jednocześnie do spraw zawodowych i zabawy. Na pewno uwielbiamy grać w gry komputerowe, jakie są chyba najlepszą rozrywką. W każdym choćby najmniej skomplikowanym telefonie znaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w które jednakże uwielbiamy grać. Czemu?

Niektórzy są zdania, iż gry są tak popularne, gdyż odczuwamy niechęć do rzeczywistości. Gracz w ulubionej produkcji może przenieść się natychmiast do świata, gdzie łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu ma do wykonania konkretne zadania, po których następuje nagroda. Gry mogą być tak więc czymś na kształt substytutu szczęścia osobistego, to także szansa na nawiązanie bezpiecznych kontaktów wirtualnych, metoda na nudę. To jest jedna ze stron medalu, bo nie każdy traktuje gry, jako takiego zamiennika szczęścia osobistego.

zobacz link

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry to tak naprawdę wspaniała rozrywka i wzbogacenie życia. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy dość mocno rozwinęły się gry online, jakie umożliwiają grać osobom z całego świata. Praktycznie wystarczy mieć podłączenie do internetu, aby zagrać w każdą dostępną grę. Znakomita większość takich gier jest darmowa, dopiero gdy bardziej się zaangażujemy, to jest możliwość dokupienia kolejnych niezbędnych elementów. Zwłaszcza popularna aktualnie jest gra wawawars (zagraj). Tego rodzaju gry to jedna z możliwości, wiele możemy także powiedzieć o innych rodzajach.

Różne gry, jak strategiczne i strzelanki wymagają wykorzystywania znaczącej koncentracji połączonej z ruchową koordynacją. Graczy nie powinno więc zadziwiać zjawisko bardzo szybko uciekającego czasu, bo granie jest czynnością nastawioną na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry podobnie, jak wysiłek fizyczny, budzą hormony szczęścia – endorfiny. Są one w stanie regulować nawet wrażenie bólu. Gry stanowią też formę odreagowania stresu i agresji. Nie zadziwia więc fakt, iż wiele osób preferuje grać w gry o różnych porach dnia, a również nocy.

Widzisz u siebie niedosyt? Potrzebujesz sporo postów na zbliżony temat? Dla nas to fantastyczna informacja. Więc kliknij (http://ipschool.pl/pl/media_about_us) w ten link i voila.

Jeśli nie jest to przesada, a umożliwia jednocześnie zniwelować uczucie niepokoju, to nie ma w tym nic złego.

Chcesz czytać dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj projektowanie konstrukcji na następnej stronie.

Jesteśmy w stanie powiedzieć, że gry w tej sytuacji działają jakby terapeutycznie.