Jakie są odmiany wag używanych w domowych i komercyjnych zastosowaniach, krótka charakterystyka ich parametrów.

przez | 30 września 2021
Wagi są jednymi z najczęściej używanych przyrządów do pomiarów i w codziennym użytkowaniu, i w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Podstawowym ich zadaniem będzie mierzenie wagi materiałów z określoną precyzją. Wagi są robione w bardzo dużej liczbie odmian i rozmiarów, zaczynając od małych i bardzo dokładnych wag laboratoryjnych, a kończąc na kilkunastometrowych wagach do ważenia ciężarówek. Klasa dokładności wagi zależy od jej rozmiaru, ale również zastosowania.

Autor: Beurer

Wagi kuchenne mogą mieć większą tolerancję, a tak samo duża waga apteczna musi być znacznie bardziej precyzyjna i dokładna. Takie parametry będą też mieć ogromny wpływ na cenę, o ile zwykłą kuchenną wagę zakupić już można za kilkanaście złotych, to porządna waga używana w laboratoriach będzie kosztowała kilkadziesiąt razy więcej. Praktycznie każda z dziedzin która używa intensywnie wag dorobiła się swoich własnych wersji, dokładnie spełniających potrzeby i wymagania pracowników. Zobacz więcej: oferta dla aptek.

Duża precyzja pomiarów z pewnością będzie konieczna w farmaceutycznym przemyśle.

Jeśli w znajdującym się tu poście nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://www.lubin-adwokat.pl/) podobny materiał.

Podczas produkowania lekarstw nie ma miejsca na żaden błąd, bo przecież chodzi o ludzkie życie. Dlatego też wagi apteczne muszą spełniać bardzo wyśrubowane normy które dotyczą dokładności i stabilności wyników. Jeszcze do niedawna aptekarze stosowali wagi szalkowe, które jednak miały pewne wady. Obecnie ta grupa użytkowników stosuje elektroniczne modele o dużej precyzji pomiarów, dzięki czemu ich praca stała się znacznie bardziej wygodna. Po tak samo dokładne wagi sięgają też jubilerzy – w ich sytuacji precyzja ważenia także ma kluczowe znaczenie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zobacz i sprawdź koniecznie (http://www.foliograf.pl/litery-podswietlane-z-efektem-halo/) teraz, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

sprawdzanie wagi

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wagi jubilerskie także najczęściej obecnie występują w postaci elektronicznej – pełen wybór urządzeń. Mają one dużo potrzebnych w takiej pracy funkcjonalności, takich jak na przykład obliczanie gęstości czy liczenie sztuk takich samych detali, co bardzo przydaje się w codziennej pracy jubilera. W różnych zastosowaniach stosowane są także inne rodzaje i odmiany wag, a ich funkcjonalność będzie zależeć od wymagań użytkujących.