Jakie mamy dobre zabiegi, które poprawiają wygląd naszego ciała? Które z nich można wymienić w tym zestawieniu?

przez | 10 lipca 2021
Czasami, by poprawić własny wygląd dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie wystarczą już proste sposoby, kremy albo inne specyfiki pielęgnacyjne. Po prostu gdy chcemy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli podjąć bardziej zmasowane działania. Istnieje parę powszechnie znanych zabiegów, tutaj omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny zabieg na zmarszczki,a co za tym idzie na polepszenie wyglądu . Taki zabieg jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem odmładzającym, czasami robi się też lifting brzucha czy piersi, ale trochę rzadziej. W odróżnieniu od innychzabiegów nieoperacyjnych, lifting (profesjonalny lifting we Wrocławiu) działa na głębsze zmarszczki, duże fałdy skóry, dlatego efekty utrzymują się bardzo długo – mniej więcej 10 lat. Zabiegi nieinwazyjne jesteśmy zmuszeni powtarzać częściej, nie dają więc tych samych efektów jak inwazyjny lifting. Kolejnym popularnym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jedno z działań fizjoterapeutycznych.

Za pomocą specjalistycznych urządzeń usprawnianie jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn występujący w tkankach, który spływa do naczyń chłonnych, budujących układ naczyń limfatycznych. Tym sposobem jesteśmy w stanie zapobiec różnym schorzeniom, które biorą się z obrzmień zastoinowych czy zapalnych. Tempo masażu jest dosyć wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, zaś stosowane ruchy wykonywane są płynnie i w sposób delikatny. Zabiegi takie mogą być przeprowadzane nawet parę razy dziennie. Wiele osób narzeka na własny brzuch, doskonałe są wtedy specjalne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (informacje na temat zabiegu). lifting – (nasza oferta)

To zabieg dość inwazyjny, polega na wpuszczeniu przez nacięcia na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem odsysającym, które wytwarza podciśnienie. Podczas jednego zabiegu najczęściej odsysa się 2-3 litry tkanki tłuszczowej. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a do tego niestety najbardziej inwazyjna.

Sposobem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. W tym przypadku pod skórę też wpuszcza się poprzez maleńkie rozcięcia kaniulę, ale ze światłowodem, wytwarza ona promienie laserowe oraz niszczy komórki tłuszczu. Przez to uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica pomiędzy liposukcją a lipolizą jest znaczna, ponieważ uwolnionego w przypadku tej drugiej metody tłuszczu nie trzeba odsysać. Zostaje on wyrzucony z organizmu poprzez wątrobę oraz nerki.