Jak zaprojektować wygląd salonu, żeby przyjemnie spędzać czas w tym pomieszczeniu

przez | 10 lipca 2021
Salon, czyli inaczej mówiąc bawialnia, to wyjątkowe pomieszczenie w lokalu mieszkalnym, ponieważ tutaj zwyczajowo podejmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie robi na członkach naszej rodziny albo kamratach, winno być pozytywne, bo inaczej przybyli mogą poczuć się dotknięci, a nawet trochę zlekceważeni.

jadalnia

Autor: Pegasus PR
Z tego powodu w w pierwszej kolejności trzeba zatroszczyć się o porządek, czyli tuż przez zapowiedzianą wizytą dobrze jest odkurzyć chodniki, pościerać kurz z mebli, a z parapetów pościągać flakony z przekwitłymi już kwiatami.Z kolei najpotężniejsze wrażenie wywrze na przybyłych aranżacja wnętrza, a meble do salonu okażą się na pewno prawdziwą atrakcją. Swoje najlepsze dni święcą obecnie różnego rodzaju szafy czy kredensy, a komody, które do folderów reklamowych weszły jakieś 10 lat temu, nadal pozostają w modzie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Kiedy pan i pani domu podają popołudniową kawę, to winni ją położyć na trwałym stole. Najlepszy byłby ten wytworzony z drewna dębowego, bo te ze sklejki można łatwo uszkodzić, np. przy transportowaniu ich z pomieszczenia do pokoju. A do kompletu przydałoby się jeszcze dokupić co najmniej cztery krzesła.Jeśli salon ma wielką powierzchnię, to możemy puścić wodze fantazji i zaplanować wnętrze w nieco nietypowy sposób. Niektórzy właściciele lokali mieszkalnych decydują się na współczesne rozwiązania, a inni wolą te znane od dekad, a nawet te staromodne. Niekiedy udaje się powiązać te style, np.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze ten świetne źródło. Sprawdź, to też będzie dla Ciebie godne uwagi.

wtedy, gdy nabywamy takie meble do salonu – , aby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i miłośników postępu. Kto jednak oczekuje bardziej nowatorskich, czyli odkrywczych rozwiązań, pokusi się o aranżacje rodem z żurnala.

pokój gościnny

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład, meble do salonu można podzielić na kilka grup i ułożyć w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi rodziny. W jednym rogu można postawić stolik z laptopem podłączonym do internetu oraz obligatoryjnie do drukarki. Taki kącik do pracy i odrabiania lekcji przyda się właściwie każdemu i to nie tylko domownikowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka (zobacz biblioteczki drewniane) – wystarczy zakupić nawet nieduży regał, a na jego półkach poukładać książki. W takiej aranżacji nie może brakować wygodnego fotela razem ze stojącą dekoracyjną lampą. Takie rozwiązanie zapewni pasjonatom liryków spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się czytaniu.
Dla klientów planujących zakup mebli do kuchni polecamy sklep Szeroka oferta dostępna jest .