Jak wybielać uzębienie

przez | 10 lipca 2021
Proste, białe zęby są pragnieniem każdego. Najwyższą rolę gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków popiera także zmniejszenie konsumpcji wyrobów zawierających cukier albowiem jest to podstawowe pożywienie bakterii próchnicotwórczych.

białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podstawowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, albo manualnej, wszelka z nich bardzo prawidłowo realizuje swoje zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby stosownie długo i czynimy to gruntownie. Ważne jest też, by odtrącić kiepskie nawyki, które szkodzą naszym zębom. Przeżuwanie gumy bezcukrowej po posiłku jest pozytywne, pod warunkiem że gumę żujemy przez kilka minut i nie czynimy tego nazbyt często.Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest niezwykle częstym zabiegiem. Prawidłowo jest jak zabieg ten odbywa się pod dozorem lekarza. Dokonana kontrola i oszacowanie zębów, także osiągnięte rady przyczynią się do osiągnięcia lepszych efektów. Niedostatek kompetentnej kontroli jest w stanie doprowadzić do uszkodzeń i bólu zębów. Zabieg jest przeważnie bezbolesny. Na krótko zdołają pojawić się niewielkie podrażnienia. Niekiedy zdarza się, że zęby (zobacz ważny link) po wybielaniu stają się wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające wrażliwe zęby (zobacz przejdź) winny wobec tego lepiej wystrzegać się wybielania. Plusem wybielania są oczywiście estetyczne, zadbane i bielsze zęby, które posiadają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo. Na wizytę zaprasza ortodonta Cichoń z Krakowa.Dużym ambarasem każdego pacjenta jest utrata zęba.

szczoteczka

Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście utrata zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków sugeruje kilka sposobów na pozbycie się takiego problemu i zapełnienie ubytku. Jakkolwiek ubytek pojedynczego zęba może wydawać się banalnym problemem, to dla jamy ustnej jest to poważna kontuzja. Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchybotanie innych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli szpar między zębami, trudności z przeżuwaniem, a co za tym idzie trudności gastryczne i bóle głowy. Z tej przyczyny dentyści radzą, żeby nie bagatelizować pojedynczych ubytków.