Jak się miewa rynek biur?

przez | 3 września 2021
meble biurowe

Autor: Polmarco
Źródło: www.meble.meblopol.pl
Coraz więcej inwestycji biurowych, nakręcanych wzrastającym zainteresowaniem, nie miało szans jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po stagnacji podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja na rynku biurowców? Czy w ostatnich miesiącach wykreowały się znaczące trendy, które warto mieć na względzie zanim podejmiemy decyzję o nieruchomości?

Po pierwsze: duże powierzchnieBez wątpienia tendencją na rynku biurowym są duże lokale. Rosnący popyt zaczął nakręcać inwestycje deweloperów, którzy zdecydowali się nie jedynie na efektowne wykończenie, ale też na przestrzeń. Szukając w przeglądarce choćby „lokale użytkowe Wrocław” ukażą się nam oferty idącej w tysiącach metrów.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i rosnącej liczbie zagranicznych przedsiębiorstw uruchamiających swoje filie w naszym kraju rozwinęła się moda na biura „na zamówienie”. Przedsiębiorstwo zawiera umowę na powierzchnię w budowli jeszcze na etapie projektu i dostosowuje pomieszczenia do własnych potrzeb i gustów. Jest to nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale też ekonomiczniejsze z uwagi na tańsze ceny nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: zwyżkujący popyt.

Sprawdź inne tego typu bardzo cenne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tutaj oraz poznaj więcej w serwisie rumia deweloper.

Począwszy od stycznia podnosi się przy tym skłonność do zakupu na powierzchnie użytkowe. Główny wpływ ma na to rosnące zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, budowanie sieci administracyjnej w największych polskich miastach oraz pobudzenie do działania polskich podmiotów gospodarczych.

Abstrahując od specyficznych uciążliwości połączonych z transportem. Różnica cenowa przesądza o tym, że w pierwszej kolejności wynajmują się powierzchnie ulokowane poza sercem miast. Centrum zaś zarezerwowane jest przez globalne wielkie firmy, ich możliwości budżetowe określają rynkowe koszty wynajęcia powierzchni.

Po trzecie: niewielka podażKryzys nie przechodzi bez echa i zablokowanie czy rezygnacja z nowych budów powierzchni biurowych przyczyniła się do dużego obniżenia podaży.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to co pomyślisz, gdy przeczytasz więcej informacji z tego źródła (https://franklincovey.pl/techniki-sprzedazy/)?. Po prostu kliknij tutaj i zobacz.

Zaowocuje istotne ograniczenie w dostępie do poszukiwanej nieruchomości o charakterze komercyjnym.

Wyszukując „lokale użytkowe Wrocław” wyświetli nam się znacznie wyników. Nie zmieni się to szybko, bo choć ilość nowych projektów znowu zaczyna rosnąć, na ukończenie budowy potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości dostępne są na łamach – lokale do wynajęcia Wrocław.