Jak oceniać swój team pracowników?

przez | 10 lipca 2021
Porządny pracownik nie ma swojej ceny – taki człowiek potrafi wzbudzić szacunek u własnego pracodawcy. Jednakowoż nieprzeciętnych pracowników to wbrew pozorom aż tak bardzo wielu to raczej nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczo człowiek traktuje swoje stanowisko jako obowiązek, coś dzięki właśnie czemu ma okazję zarobić na funkcjonowanie. Taki świat, w którym absolutnie każdy podwładny świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych jest niemożliwy. A zresztą czyż często nie jest tak, że to przede wszystkim wina szefostwa?

Jeśli dużo osób odpowiedzialnych za personel skupia się tylko na oszczędnościach, nie pompuje pieniędzy w szkolenia, nie wspominając o premiach, trudno miewać bardzo duże wymagania. A zresztą to także sporo zależy od rodzaju firmy.

W jaki sposób przeanalizować własnego pracownika? Niewątpliwie czymś najbardziej znaczącym jest to by wiedzieć jak wielce istotna, w chyba każdej sferze, jest zwykła rozmowa. Np. bardzo dużo daje ocena 360, czyli pytamy danego podwładnego, ale także kogoś innego. A to bardzo dobrze, bo jakby nie patrzeć będziemy mogli rzetelnie sprawdzić człowieka. Nigdy nie można zakładać, że rzetelna opinia człowieka jest niemożliwa. Ogólnie ocenianie ludzi jest trudne, ale to akurat realne.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętajmy również, iż jakby nie patrzeć w wielu przypadkach zwykli przedsiębiorcy najzupełniej nie umieją rozmawiać z ludźmi. Cóż, być może to dlatego, że na dzień dzisiejszy w świecie interesów przede wszystkim rządzą ludzie wychowani w erze socjalizmu? Bardzo dobrze, iż są eksperci od rozmawiania, psycholog biznesu jest w ostatnim czasie coraz powszechniejszą personą.

Zwróćmy także własną uwagę na to, aby w żadnym razie nie zapomnieć, że szef również może być oceniany. Co jak co, lecz to jakby nie patrzeć dla dobra prowadzonego przez niego interesu. Może oceny pracownicze spowodują, iż wpadnie one na interesujący pomysł, który bardzo do przodu popchnie biznes? Wielce prawdopodobny scenariusz.

Jeżeli przedstawiany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link Stacja kontroli pojazdów Partynice, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niezwykle zaciekawią.

A więc nie bójmy się ocen, z dwóch stron, ponieważ w pełni szczera rozmowa, anonimowa ankieta, dają efekty o jakich zapewne nie mieliśmy do teraz pojęcia.

Aby rozwijać się w wybranym temacie – kontynuuj przeglądanie następnych interesujących wątków w wielu artykułach. Wejdź w ten link i czytaj bez ograniczeń.