Jak nie ma zatrudnienia na etacie, to co robić? Jest kilka możliwości, jednakowoż wiele zależy od tego, gdzie mieszkamy

przez | 10 lipca 2021
Każda osoba, która chce zarabiać pieniądze ma do wyboru kilka możliwości rozwoju zawodowego. Można pracować na etacie, decydować się na dorywcze zlecenia lub pracować w ramach własnej działalności gospodarczej czy prowadzić gospodarstwo rolne.

Oferty pracy

Źródło: flickr.com
Upraszczając jesteśmy w stanie podzielić pracę na tę u kogoś i pracę na swoim. porady (zobacz kalkulator płac netto) u kogoś jednak będzie się bardzo różnić w zależności od tego czy jest to praca w sferze budżetowej, w większym zakładzie czy etat u małego przedsiębiorcy. Najbardziej istotną zaletą takiej pełnowymiarowej pracy jest stabilizacja oraz dostęp do różnorodnychświadczeń.

Osoba pracująca na etacie dostaje stałą pensję, ma ubezpieczenie zdrowotne, emerytalne oraz rentowe, a także prawo do urlopu i tak naprawdę nie może być zwolniona niezapowiedzianie. Pracownik etatowy w odróżnieniu od właściciela swojej firmy jest w stanie po swoich 8 godzinach nie myśleć o pracy i zająć się własnymi sprawami. W końcu jednak w pracy etatowej możemy się wiele nauczyć, uczestniczyć w szkoleniach, obserwować, zdobywać wartościowe kontakty.

firma (zobacz fanpage na facebooku) na etacie ma także wiele minusów. Zarobki bardzo często są niezbyt odpowiednie do wkładu pracy. Szefowie często bardzo niedobrze traktują swoich pracowników, dopuszczają się mobbingu. Pracownik etatowy nie może mówić o autonomii, ponieważ dość mało jest od niego zależne. Jest on częścią określonej organizacji i musi stosować się do ustalonych reguł. Jednocześnie wiele z nas marzy, żeby posiadać umowę o pracę, pokazują to wskaźniki i różne oferty w wielu naszych miejscowościach, jak oferty pracy tarnów czy oferty pracy chełm.

Praca w zakładzie produkcyjnym

Autor: Neon Tommy
Źródło: http://www.flickr.com
Praca na etacie to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób, jakie nie chcą mieć wszystkiego na głowie, a tak jest, gdy ma się coś swojego. W mniejszych ośrodkach miejskich, przykładowo Kwidzyn, pracy nie ma za dużo, lecz i tak jesteśmy w stanie wyszukać ogłoszenia jak praca Kwidzyn. Wiele osób jednakże z takich miejscowości wyjeżdża na Zachód albo otwiera swoją działalność gospodarczą.

To niekiedy jedyna realna metoda, jak chcemy gdzieś podjąć zatrudnienie. Taki krok jest bardzo odważny, jednak często przynosi wymierne rezultaty. Korzystniejsze to niż oczekiwanie na cud, a tak czasami jest, gdy nie możemy znaleźć pracy na etacie.