Jak na przykład powinien zostać przeprowadzony prawidłowy odbiór domi od dewelopera?

przez | 10 lipca 2021
Wydawałoby się, że odszukanie odpowiedniego mieszkania oraz wpłacenie pieniędzy to schyłek kłopotów, na nieszczęście to jeszcze nie wszystko. Ostatnią rzeczą, jaką musisz nadal zrobić jest odbiór mieszkania od dewelopera.

Przede wszystkim na umów się za dnia, a nie przykładowo wieczorem gdy robi się już ciemno. Z jakiej przyczyny? Ponieważ za dnia widać wszystkie prawdopodobne nierówności, niedociągnięcia albo inne skazy. Przy świetle dziennym łatwo ujrzysz przykładowo nierówności podłoża albo tynku.

w kuchni

Autor: Sarah Roth
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj też o tym, żeby nic nie robić w pośpiechu.

Oczekuje na Ciebie ciekawa informacja – wystarczy wejść w poniższy link i tam opracowaliśmy dla Ciebie sporo kluczowych informacji.

W końcu jest to Twoje mieszkanie (dodatkowe info), wskutek tego masz upoważnienie dokładnie je obejrzeć i nie musisz się niczego obawiać, deweloper natomiast nie ma prawa Cię pospieszać. Odbierając mieszkanie od dewelopera wypada prawidłowo przyjrzeć się wszelkim szczegółom. W końcu to Ty płacisz za mieszkanie, zatem powinno być one ścisłe z Twoimi oczekiwaniami, oraz także z rzeczami, jakie zostały uwzględnione w umowie. Z jakiej racji chociażby masz płacić na przykład za nierówną, niepoprawnie wykonaną podłogę? Wiele osób decyduje się także na zatrudnienie inspektora budowlanego, jest to koszt blisko 200 – 300 złotych, jednakże masz pełne przekonanie, że profesjonalny inspektor budowlany bez wątpliwości nadzwyczaj szczegółowo oceni mieszkanie i to pod każdym względem. Takiej osobie zdołasz w pełni zaufać.

Wskazane jest dowiedzieć się w jaki sposób winien wyglądać taki odbiór mieszkania oraz także na które sprawy wypada koniecznie zwrócić uwagę w czasie tej sytuacji – fachowa firma z Warszawy.
Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne odebranie mieszkania od dewelopera to nie zapomnij o zabraniu ze sobą paru niezbędnych, ważkich rzeczy, takich jak na przykład centymetr, poziomicę, stalowy kątownik no i naturalnie umowę wspólnie z projektem mieszkania.

Skandynawia we wnętrzu

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

Bądź sumienny. Zawsze dokładnie obejrzyj ściany, podłogi, sprawdź czy mieszkanie jest dokładne z projektem, czy użyto takich surowców za które zapłaciłeś, czy gniazdka znajdują się w tych miejscach, w których są zaznaczone na projekcie itp.
Chcesz wiedzieć więcej ? sprawdź